سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

طرح همیار محیط زیست در استان اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح همیار محیط زیست در استان اردبیل اجرا می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از اجرای طرح همیار محیط زیست در استان اردبیل خبر داد.

طرح همیار محیط زیست در استان اردبیل اجرا می‌شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان محمد خداپرست، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: با هدف جلب مشارکت مردمی و بهره گیری از ظرفیت عمومی در امر حفاظت محیط زیست، همزمان با سراسر کشور طرح همیار محیط زیست در استان اردبیل اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: طرح همیار محیط زیست به عنوان همکاری داوطلبانه محسوب می‌شود و اعضای این طرح در زمینه شناسایی و معرفی واحد‌های آلاینده محیط زیست، مشارکت در برنامه‌های اداره کل برای مقابله با بحران‌های زیست محیطی، همکاری در زمینه تنویر افکار عمومی، ترویج فرهنگ زیست محیطی و گزارش تخلفات شکار و صید با این اداره کل همکاری می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با تاکید بر اینکه حفظ محیط زیست جز با مشارکت تمام مردم امکان پذیر نخواهد بود افزود: آشنایی کلی با موضوعات زیست محیطی و قوانین و مقررات شکار و صید و نداشتن سابقه محکومیت کیفری در زمینه محیط زیست از جمله شرایط متقاضیان برای همکاری در طرح همیار محیط زیست است.

خداپرست همچنین با اشاره به اهمیت توجه به گروه سنی کودک و نوجوان بیان داشت: فاز دیگری از طرح همیار محیط زیست به عضویت دانش آموزان اختصاص دارد و تلاش می‌شود با ارائه آموزش‌های زیست محیطی به این گروه سنی به توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در جامعه پرداخت.

وی افزود: دوستداران محیط زیست در استان می‌توانند در صورت تمایل به عضویت در این طرح و کسب اطلاعات بیشتر به ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها مراجعه نمایند.