سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

طرح های آبی اردبیل 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد - خبر

 

 

طرح های آبی اردبیل 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: 4 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح‌های آبی اردبیل نیاز است.

طرح های آبی اردبیل 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اصغر سلیمان‌زاده، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اردبیل در جلسه بررسی وضعیت پروژه‌های آبی در اردبیل اظهار داشت: چهار هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح‌های آبی اردبیل نیاز است تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دست یابیم و مدیریت مناسبی نسبت به منابع آبی داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر اجرای 20 پروژه آبی در استان در دستور کار قرار دارد که 6 مورد از آن‌ها جزو طرح‌های مرزی و 14 مورد غیرمرزی هستند که امیدواریم با تامین اعتبارات مورد نیاز و کافی بتوانیم هر چه سریع‌تر شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌های مهم در استان باشیم.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: اتمام پروژه‌های مرزی برای ما از اولویت بیشتری برخوردار است و با توجه به این که اعتبارات عظیمی برای اتمام این پروژه نیاز است باید برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لازم و اساسی در این زمینه مبنای کار قرار داده شود تا بتوانیم اجرای این پروژه‌ها را سرعت بخشیم.

سلیمان‌زاده بیان کرد: خوشبختانه از صندوق توسعه ملی اعتبارات قابل توجهی برای اجرای این پروژه‌ها اختصاص یافته که در صورت عدم اختصاص این اعتبارات به طور حتم با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شدیم و اتمام این پروژه‌ها سال‌های طولانی زمان نیاز داشت.

وی تصریح کرد: پایاب خداآفرین و سد عمارت جزو مهم‌ترین پروژه‌های آبی استان هستند که در این زمینه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی مربوطه اهتمام ویژه‌ای دارند که خوشبختانه هم‌اکنون با روند مناسبی ادامه دارد و اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد به طور حتم به‌زودی شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌های مهم استان خواهیم بود.