سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

طرح نهضت توسعه بیمه اجتماعی در روستاهای اردبیل کلید خورد - خبر

 

 

طرح نهضت توسعه بیمه اجتماعی در روستاهای اردبیل کلید خورد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: طرح نهضت توسعه بیمه اجتماعی در روستای باروق اردبیل برای اولین بار و با هدف حمایت از روستاییان و کشاورزان آغاز بکار کرد.

طرح نهضت توسعه بیمه اجتماعی در روستاهای اردبیل کلید خورد

رضا عبداللهی اظهار داشت: این طرح به دنبال جذب مشارکت تمامی نهادهای خدمات رسان برای روستاییان و عشایر و  تحت پوشش قرار دادن روستاییان است.

 وی با اشاره به اینکه توسعه بیمه اجتماعی به عنوان یکی از برنامه‌های راهبردی استان اعلام شده است ابراز امیدواری کردو افزود:  با توجه به جمعیت قابل توجه روستاییان در اردبیل،  با اجرای این طرح بخش عمده‌ای از روستاییان فاقد بیمه تحت پوشش قرار گیرند‌.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان اردبیل با بیان اینکه تاکنون 181 هزار نفر در سطح استان به عنوان جامعه هدف پوشش بیمه روستایی شناسایی شده است؛ اضافه کرد: از این میزان 58 هزار و پانصد نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند که 11 درصد بیشتر از میانگین کشوری را نشان می دهد.

عبداللهی با اشاره به پرداخت مستمری به 3 هزار و پانصد نفر در استان ادامه داد: بیمه اجتماعی درسه بخش بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت شدگان خدمات ارائه می‌دهد.
 

وی با اذعان به اینکه تا کنون 122 هزار و پانصد نفر در استان عضو هیچ صندوقی نیستند، ابراز امیدواری کرد و افزود: با اجرای نهضت توسعه بیمه اجتماعی بخش مهمی از دغدغه پوشش بیمه روستاییان مرتفع شود.

 مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان اردبیل متذکر شد: این طرح با شعار  «روستاها را باید آباد سازیم » در حال اجراست چراکه معتقدیم تا زمانی که روستاها آباد نشده‌اند،  شاهد توسعه پایدار نخواهیم بود.

عبداللهی افزود: روستا کانون تولید و تلاش است و توجه به توسعه روستا به منزله توجه به توسعه پایدار در مناطق بوده و می تواند مانع از مهاجرت روستاییان شده و بسیاری از دغدغه های معیشتی آنها را رفع کند.