جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

طرح نظارت بر زنجیره گندم، آرد و نان پیگیری می‌شود - خبر

 

 

طرح نظارت بر زنجیره گندم، آرد و نان پیگیری می‌شود

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت:طرح نظارت بر زنجیره گندم، آرد و نان با جدیت پیگیری می‌شود.

طرح نظارت بر زنجیره گندم، آرد و نان پیگیری می‌شود

حسین وطن دوست، مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری اردبیل در جلسه شورای آرد و نان استان گفت: در راستای ارتقا کیفیت،کاهش ضایعات و جلوگیری از خروج آرد یارانه ای از چرخه رسمی و قاچاق این قوت قالب در دستور کار قرار دارد و طبق قانون با متخلفان برخورد می شود.

او با اشاره به اینکه همه نانوایان و تولیدکنندگان آرد باید به قانون اعمال شده تمکین کنند افزود: هرگونه افزایش خودسرانه قیمت، کم فروشی و تعطیلی غیر موجه نا نوایی ها با جریمه سنگین و کاهش سهمیه مواجه می شوند.

وطن دوست تصریح کرد:نظارت کافی بر روند تهیه و پخت نان و کنترل پروانه های فعالیت، همچنین نظارت بر کیفیت و کمیت آرد باید افزایش یابد و خوشبخانه در استان اردبیل هیچگونه کمبود آرد وجود ندارد و تنها بررسی شود و تنها مشکل در چرخه توزیع وکنترل و نظارت است که باید دست دلالان خرید آرد و خروج از چرخه تولید کوتاه شود.

او با اشاره به اینکه ۲۶۵۸ واحد نانوایی در استان وجود دارد، تصریح کرد: ۱۱۰۶ واحد نانوایی در شهر اردبیل فعالیت می کنند و عمده مشکلات در سطح شهر اردبیل است باید با احصا مشکلات و بررسی جوانب از نگرانی مردم کاسته شود.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری اردبیل افزود: تا بحال ۷۲ پرونده عرضه خارج از شبکه و ۱۰۰پرونده کم فروشی در تعزیرات حکومتی تشکیل شده و برخی تبانی ها بین کارخانه و نانوا و راننده حمل ارد گزارش شده باید بازرسی ها بدون اغماض انجام شود.