جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

طرح مدیریت جامع تالاب نئور اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح مدیریت جامع تالاب نئور اردبیل اجرا می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از اجرای طرح مدیریت جامع تالاب نئور اردبیل خبر داد.

طرح مدیریت جامع تالاب نئور اردبیل اجرا می‌شود

سعید شهند، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در نشستی با مسئولان استان اردبیل در ارتباط با انعقاد تفاهم نامه همکاری با دستگاه‌های اجرایی استان با هدف صیانت از مناطق حفاظتی و تالاب‌های استان گفت: تاکنون برنامه ریزی‌های اساسی در راستای اجرای برنامه‌های زیست محیطی انجام یافته و اقدامات مربوطه با هدف اجرای طرح حفاظتی و احیای تالاب‌ها بوده است.

او با اشاره به این که به دنبال ارتقای سطح زیست محیطی و جمع‌آوری نمونه‌های تنوع زیست محیطی هستیم افزود: حفاظت از محیط زیست به عنوان یک اولویت اساسی و مهم در دستور کار است و در این زمینه برنامه ریزی‌های لازم برای بهبود وضعیت موجود در دستور کار است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: اجرای طرح‌های حفاظتی از تالاب نئور با پیاده‌سازی طرح بیولوژیکی نیز در دستور کار است و در این زمینه رفع مشکلات سیستمی تالاب نئور اردبیل با برنامه‌ریزی‌های لازم در دستور کار است.

شهند تصریح کرد: حفاظت و حراست از تالاب حفاظت شده نئور و حفظ اکوسیستم آن با تعامل و همکاری ارگان‌های مربوطه و جوامع بومی و محلی امری مهم و مورد تاکید بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

او با تاکید بر رعایت ملاحظات زیست محیطی در اجرای طرح‌های گردشگری و استفاده از ظرفیت جوامع محلی بیان کرد: این مهم با جدیت پیگیری می‌شود و درصدد عملیاتی سازی اجرای طرح‌ها هستیم.