سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

طرح شهر بدون مانع در سرعین اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح شهر بدون مانع در سرعین اجرا می‌شود

مشاور استاندار اردبیل در امور معلولان گفت: طرح شهر بدون مانع برای معلولان، جانبازان و سالمندان به عنوان پایلوت در شهر گردشگری سرعین عملیاتی می‌شود.

طرح شهر بدون مانع در سرعین اجرا می‌شود

عظیم قهرمانی افزود: این شهر به عنوان پایلوت از نظر مناسب‌سازی و شهر بدون مانع در اماکن عمومی و مبلمان شهری به وزارت کشور معرفی شده است.

وی بیان کرد: در همین راستا ضروری است در رفع موانع و ایجاد امکانات رفاهی در زمینه تردد برای جانبازان و معلولان ،سالمندان اقدامات لازم صورت گیرد.

رییس کمیته تخصصی مناسب‌سازی استان اردبیل افزود: شهرداری سرعین باید در این زمینه از آیین‌نامه‌های ارائه  شده توسط شورای عالی شهرسازی و معماری به منظور استانداردسازی استفاده کند.
 

وی بیان کرد: مناسب‌سازی اماکن عمومی و مبلمان شهری در سرعین می‌تواند در  توسعه گردشگری منطقه نیز موثر واقع شود.

قهرمانی همچنین با بیان اینکه سالن‌های ورزشی در استان اردبیل برای مناسب‌سازی احصا می‌شود، اضافه کرد:  ۲۴۴ مکان ورزشی و ۱۱۵ سالن سر پوشیده در  استان وجود دارد و  با توجه به تردد جانباز و معلول و افراد دارای مشکل حرکتی در این مکان‌ها مناسب‌سازی آنها ضروری است.

قهرمانی گفت: برای مناسب‌سازی سالن ۱۲ بهمن شهرستان اردبیل اقداماتی شده بود که به دلیل مغایرت با آیین‌نامه ابلاغی شورای عالی شهرسازی و معماری مورد موافقت قرار نگرفت و در اسرع زمان ممکن موانع موجود برطرف می‌شود.