سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

طرح سنجش قامتی زنان ۱۱۰ روستای اردبیل - خبر

 

 

طرح سنجش قامتی زنان ۱۱۰ روستای اردبیل

سرپرست معاونت امور بانوان اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل از حضور بانوان ۱۱۰ روستای اردبیل در طرح سنجش قامتی زنان خبر داد.

طرح سنجش قامتی زنان ۱۱۰ روستای اردبیل

سلطانی از حضور ۱۰۰ درصدی بانوان در مشارکت‌های ورزشی بانوان از جمله طرح سنجش قامتی، حضور در المپیاد استعداد‌های برتر و جام خوشه چین خبر داد و گفت: ۸ هزار و ۸۵۵ نفر از بانوان استان اردبیل در طرح سنجش قامتی زنان شرکت کردند که از این بین ۳۵۰ نفر شهری و ۸ هزار و ۵۰۵ نفر در طرح سنجش زنان روستایی بودند که در این طرح تعداد بانوان ۱۱۰ روستا در سطح استان شرکت داشتند.
سرپرست معاون امور بانوان اداره کل ورزش وجوانان افزود: ۲۶۱ نفر از بانوان استان اردبیل در مسابقات المپیاد استعداد‌های برتر شرکت کردند که دستاورد بانوان استان اردبیل در این مسابقات در دو سال اخیر ۳ طلا و ۴ برنز بود.
وی با اشاره به اهمت ویژه به برنامه‌های ورزش همگانی برای بانوان و به ویژه بانوان روستایی تصریح کرد: جام خوشه چین از طرح‌های وزارت ورزش و جوانان می‌باشد که در راستای حمایت از ورزش‌های روستایی و بومی ملی اجرا شد که در این مسابقات ۲۱ هزار و ۱۵۰ نفر از بانوان استان اردبیل از روستا در این مسابقات حضور داشتند که بانوان استان با دو تیم فوتسال و چوب کشی حضور پیدا کردند که هر دو تیم در این دوره از مسابقات به مقام سوم دست پیدا کرد.