سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

طرح ساماندهی محلات حاشیه شهر اردبیل براساس طرح تفصیلی انجام می‌شود - خبر

 

 

طرح ساماندهی محلات حاشیه شهر اردبیل براساس طرح تفصیلی انجام می‌شود

ارائه مجوز برای تردد به خارج از استان جهت خدمات پزشکی و سایر خدمات ضروری در فرمانداری اردبیل صادر می شود.

طرح ساماندهی محلات حاشیه شهر اردبیل براساس طرح تفصیلی انجام می‌شود

محبوب حیدری عصر امروز در بازدید از محل‌های اجرای طرح بازآفرینی پایدار شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی خلخال اظهار داشت:  طرح ساماندهی محلات حاشیه شهر بر اساس طرح تفصیلی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات برای اجرای طرح‌های توانمندسازی به تناسب نیاز شهرهای مختلف استان از سوی ستاد بازآفرینی پایدار شهری کشور تامین می‌شود، گفت: مجموع پروژه‌های بازآفرینی شهری در سال 99 به تعداد 58 پروژه است که تاکنون برای اجرای آنها  255 میلیارد و 312میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اینکه در بحث صدور سند در  ساخت و سازهای حاشیه شهر مشکلی وجود ندارد، افزود: طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی از سوی وزارت راه و شهرسازی در تمام استان‌ها آغاز شده و در استان اردبیل نیز این ساماندهی بر مبنای طرح تفصیلی و بازنگری‌های شهری انجام می‌شود.
 

حیدری بیان کرد: با اجرای طرح بازآفرینی پایدار شهری، سطح زندگی ساکنان حواشی شهرها و سکونتگاه‌های غیررسمی این استان افزایش می‌یابد که در کنار ایجاد زیرساخت‌های خدماتی و زیربنایی، شهرداری‌ها نیز باید به تناسب هر منطقه در صدور پروانه ساخت تخفیف ویژه‌ای را منظور کرده و سایر مقدمات کار را برای ساخت و ساز قانونی فراهم کنند.

وی افزود: اجرای پروژه‌های زیرساخت و تاسیسات شهری و ساختمانی بر اساس اقدام مشترک، افزایش توانمندسازی و ارتقای کیفی زندگی در محلات هدف و رسیدن به متوسط شهری و ارتقای شاخص های کیفی زندگی بر اساس برنامه ششم و تقلیل محلات هدف در پایان برنامه ششم از اهداف و برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل می‌باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد:  براساس هماهنگی انجام شده با شهرداری خلخال پروژه‌های مهم بازآفرینی پایدار شهری  آغاز و نسبت به تامین منابع مالی و اعتباری اجرای این پروژه‌ها اقدام می‌شود و همچنین براساس هماهنگی‌ها زمین موردنیاز برای احداث 140 واحد مسکونی مسکن اقدام ملی خلخال در اختیار بنیاد مسکن استان اردبیل قرار داده شده است.

 شهردار خلخال نیز در این بازدید با اشاره به اینکه اعتبارات لازم برای بازگشایی جاده دسترسی منطقه گونی در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد، گفت: شهرداری خلخال همزمان  با اجرای این پروژه نسبت به ایجاد تفرجگاه در تپه گونی جهت توزیع مساوی امکانات شهری در مناطق حاشیه‌نشین اقدام و این منطقه محروم از محرومیت فاصله خواهد گرفت.