سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

طرح زمستان بیدار با هدف مهاجرت معکوس در استان اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح زمستان بیدار با هدف مهاجرت معکوس در استان اردبیل اجرا می‌شود

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با استفاده از ظرفیت‌های موجود در روستاهای اردبیل طرح زمستان بیدار با هدف ماندگاری جمعیت در این مناطق اجرا می‌شود.

طرح زمستان بیدار با هدف مهاجرت معکوس در استان اردبیل اجرا می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صغری فرشی پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی با مسئولان گردشگری در اردبیل اظهار داشت: برنامه‌ ویژه‌ای برای اجرایی کردن سیاست‌های زمستان بیدار داریم تا با انجام آن اقتصاد روستایی استان اردبیل تقویت شود که در این زمینه هدف اصلی از اجرای این طرح ماندگاری جمعیت روستاها در این مناطق است.
 
وی با اشاره به اینکه قابلیت‌های روستاهای استان در جذب گردشگر بسیار قابل توجه است، افزود: بسیاری از این قابلیت‌ها جاذبه‌های زمستانی است که باید در سطح ملی و منطقه‌ای معرفی شوند که این برنامه‌ها با مشارکت بخشداران و دهیاران و جامعه محلی در فرصت زمستان به اجرا در خواهد آمد.
 
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از اهداف مهم این رویکرد تشویق به مهاجرت معکوس، اشتغال پایدار و پویایی اقتصاد روستایی است که نوعی ترویج زندگی به سبک تولید محور است.
 
فرشی تصریح کرد: با توجه به اینکه رونق بومگردی و گردشگری روستایی از سیاست‌های کلان سازمان میراث فرهنگی است، لازم است در این خصوص مسؤولان ارشد شهرستان‌ها همکاری لازم را با مجموعه میراث فرهنگی استان داشته باشند.
 
وی اظهار کرد: این موضوع همچنین در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که امیدواریم با اجرایی شدن آن شاهد گام‌های موثر در این خصوص باشیم.