سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

طرح توسعه پوشش اینترنت تلفن همراه در روستاها - خبر

 

 

طرح توسعه پوشش اینترنت تلفن همراه در روستاها

بیش از 90 درصد روستاهای شهرستان از این زیر ساخت مهم برخوردار خواهد شد.

طرح توسعه پوشش اینترنت تلفن همراه در روستاها

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سرپرست فرمانداری پارس آباد در نشست با  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از پوشش اینترنت پر سرعت تلفن همراه در 70 روستای جدید تا پایان سال خبر داد و افزود: بیش از نود درصد روستاهای شهرستان از این زیرساخت مهم برخوردار میشوند.
علایی از حل مشکل آنتن دهی ایرانسل در 53 روستا با رومینگ روی شبکه های داخلی نیز خبر داد و گفت: آنتن دهی در بخشی از روستاهای مرزی با مشکل رومینگ با شبکه تلفن کشور همسایه مواجه است که پیگیری حل این مشکل جز مطالبات مردم این روستاها می باشد.


رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل نیز در این نشست از نصب 3 دستگاه ای تی ام بانکی در روستاهای شهرستان پارس آباد خبر داد و گفت: از یک هزار دستگاه هدف گذاری شده در کشور 25 دستگاه ای تی ام سهمیه استان اردبیل بود که 4 دستگاه به روستاهای پارس آباد اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه از 254 روستای دارای سکنه شهرستان پارس آباد بیش از 238 روستا از نعمت تلفن ثابت بهره مند است ، از ظریب نفوذ 63 درصدی همراه اول و 34 درصدی ایرانسل و 1 درصدی رایتل خبر داد و خاطر نشان شد: انتن دهی شبکه های تلفن همراه داخلی و خارجی بر اساس پروتکل به صورت دوره ای کنترل و موارد افرایش برد رومینگ به طرف مقابل تذکر داده می شود اما مشترکین محترم جهت جلو گیری از هزینه رومینگ بهتر است شبکه تلفن خود را در حالت دستی قرار دهند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همچنین از سهمیه یک هزارو 500 نفری اشتغال استان در زمینه استارت آپها و کارآفرینی حوزه فناوری اطلاعات خبر داد و گفت در جهت حمایت از طرح های کار آفرینی تسهیلات 4 درصد از 15 تا 200 میلیون تومان به متقاضیان اعطا می گردد.