رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

طرح توسعه ورزش بانوان در روستاهای اردبیل انجام شود - خبر

 

 

طرح توسعه ورزش بانوان در روستاهای اردبیل انجام شود

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: توسعه ورزش بانوان در روستاها باید با ارزیابی کامل و کارشناسی اجرا شود تا بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده دست یابیم.

طرح توسعه ورزش بانوان در روستاهای اردبیل انجام شود
بهرام آقاخانی در خصوص توسعه ورزش روستایی و حضور بانوان روستایی در ورزش اظهار کرد: در کنار ورزش همگانی، طرح توسعه ورزش بانوان در روستاها باید به طور کارشناسی با هماهنگی هیئت روستایی عشایری و بازی‌های بومی محلی و امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان پیگیری شود تا علاوه بر پرهیز از موازی کاری، به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.
 
وی افزود: گسترش ورزش همگانی و توجه به ورزش قهرمانی و پیگیری طرح توسعه ورزش بانوان در روستاهای استان با هدف سالم‌سازی جامعه و ایجاد نشاط در میان مردم در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان و هیئت‌های مرتبط با موضوع مطرح شده در استان اردبیل است .
 
سرپرست اداره‌کل ورزش وجوانان استان اردبیل گفت: برای ایجاد هماهنگی‌های لازم و رسیدن به نشاط اجتماعی و ایجاد انگیزه برای رشد و توسعه ورزش استان در روستاها، فعالیت‌های ورزش همگانی به خصوص احیای برنامه‌های ورزشی روستایی عشایری در روستاها نیاز داریم .
 
آقاخانی در ادامه خاطرنشان کرد: در این راستا در حوزه ورزش‌های بومی محلی نیاز هست بخشداری‌ها، رابطین ورزشی ، دهیاران و شورای روستاها با اداره کل ورزش وجوانان به خصوص هیئت روستایی عشایری، بازی‌های بومی محلی و هیئت همگانی استان اردبیل در برگزاری برنامه‌ها مساعدت و مشارکت داشته باشند چراکه با ایجاد فضاهای ورزشی و فرهنگی می‌توانیم مانع از تاثیرگذاری آسیب‌های اجتماعی در روستاها باشیم.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی یادآور شد: برای جلوگیری از روند کاهش جمعیت روستاها و مهاجرت روستاییان به مرکز استان و شهرستان‌های اطراف کارهای اساسی باید صورت بگیرد که حوزه ورزش می‌تواند نقش مهمی داشته باشد و یکی از اهداف توسعه ورزش روستایی و عشایری و بازی‌های بومی محلی، ایجاد شور و نشاط، ماندگاری مردم و توسعه روستاها باشد.