سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

طرح تهیه نقشه هوایی اراضی کشاورزی در استان - خبر

 

 

طرح تهیه نقشه هوایی اراضی کشاورزی در استان

شهرستان پارس آباد به عنوان اولین شهرستان استان اردبیل برای تهیه نقشه هوایی اراضی کشاورزی یا همان کاداستر ، انتخاب شده است.

طرح تهیه نقشه هوایی اراضی کشاورزی در استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرماندار پارس آباد در جلسه هماهنگی تهیه نقشه هوایی اراضی کشاورزی شهرستان، با بیان اینکه شهرستان پارس آباد اولین شهرستان است که این طرح ملی در آن اجرا می شود افزود: در طرح کاداستر 47 هزار هکتار از اراضی کشاورزی پارس آباد مورد مطالعه قرار می گیرد.

صمدی گفت: برای اجرای این طرح 22 میلیارد ریال هزینه می شود که با انجام این طرح مهم ،‌ بانک اطلاعات مکانی دقیق بویژه از اراضی زراعی و باغات شهرستان تهیه می شود که حل اختلافت اراضی روستاییان، عشایر و همچنین شرکتهای کشت و صنعت مغان و پارس را بدنبال خواهد داشت.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی اردبیل هم با اشاره به اینکه اولین فاز این طرح در ۱۴ استان از جمله استان اردبیل اجراء خواهد شد، گفت: این طرح صدور سند مالکیت را تسهیل کرده و علاوه بر آن با تهیه نقشه های هوایی ، اطلاعات دقیقی از وضع خاک ، شرایط منابع آبهای زیر زمینی و کیفیت آب را در اختیار برنامه ریزان بخش کشاورزی قرار می دهد. جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ