حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸

طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در اردبیل آغاز شد - خبر

 

 

طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در اردبیل آغاز شد

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در اردبیل آغاز شد
صادق صالحی گفت: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی در ایام ماه مبارک رمضان در سطح استان اردبیل و به مدت یک ماه اجرایی می‌شود.
 
وی گفت: این طرح در قالب 41 پرسنل فنی و متخصص در امر بازرسی در مرکز استان و شهرستانها و با ساماندهی 28 اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی اجرا می‌شود.
 
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه در این ایام میزان تقاضا برای فرآورده‌های خام دامی و گوشت قرمز و سفید افزایش می‌یابد، تصریح کرد: از عموم شهروندان درخواست می‌کنیم تا فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را به صورت بسته‌بندی و از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.
 
صالحی افزود: لازم است مردم به هنگام خرید حتماً به تاریخ تولید، انقضاء، مهر بهداشتی دامپزشکی و برچسبی که روی لاشه‌های دامی استحصالی از کشتارگاه‌ها الصاق می‌شود دقت لازم و کافی داشته باشند.
 
وی به حساسیت وظایف دامپزشکی در جهت ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه تأکید کرد و ادامه داد: مردم به عنوان همیاران دامپزشکی می‌توانند با مشاهده موارد مشکوک مراتب را به ادارات دامپزشکی در سراسر استان گزارش نمایند و مطمئن باشند که در اسرع وقت به موضوع رسیدگی و با خاطیان بدون اغماض برخورد خواهد شد.
 
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه دامپزشکی در بحث زیرساخت‌ها یکی از ارگان‌های تأثیرگذار جامعه است، بیان کرد: محوری‌ترین فعالیت دامپزشکی در حوزه نظارت بر بهداشت عمومی جامعه و امنیت غذایی مردم انجام می‌گیرد و نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی لازمه رسیدن به هدف تغذیه یک جامعه سالم است.