جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

طرح تابستانی پلیس‌راه اردبیل آغاز شد - خبر

 

 

طرح تابستانی پلیس‌راه اردبیل آغاز شد

در آستانه تعطیلات عید سعید فطر طرح تابستانی پلیس‌راه استان اردبیل آغاز شد.

طرح تابستانی پلیس‌راه اردبیل آغاز شد

در مراسمی که پیش از ظهر امروز در فرماندهی انتظامی اردبیل برگزار شد، فرمانده پلیس‌راه استان اردبیل گفت: از امروز تا پنج مهرماه طرح تابستانی پلیس‌راه با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط در حوزه راهداری، اورژانس، هلال‌احمر و امداد خودرو اجرایی و عملیاتی می‌شود.

سیدحجت فتاحی افزود: در اجرای این طرح از تمام تجهیزات، قوا و امکاناتمان بدون محدودیت استفاده خواهیم کرد تا در طول شبانه‌روز پلیس با حضور دائمی در جاده‌ها و مسیرهای مختلف استان زمینه امنیت و آرامش تردد و عبور و مرور را برای هموطنانمان فراهم آورد.

وی اضافه کرد: بدون محدودیت خاص سعی خواهیم کرد تا طرح تابستانی را اجرایی و عملیاتی کنیم که در این راستا با توجه به تعطیلات سه روزه عید فطر محدودیت‌های خاصی نیز در مسیر اردبیل - سرچم و اردبیل - آستارا برای تردد تریلی‌ها و کامیون‌ها اعمال می‌شود، به طوری که هر گونه تردد خودروهای سنگین از ساعت هشت صبح تا 24 شب در این مسیرها ممنوع خواهد بود.

فرمانده پلیس‌راه استان اردبیل سرلوحه کار پلیس را تذکر، ارشاد و راهنمایی اعلام کرد و افزود: با اجتناب از جریمه‌نویسی صرف سعی می‌کنیم تا با تذکر، راهنمایی و ارشاد رانندگان را نسبت به خطاها و اشتباهاتشان آگاه کنیم، چرا که بر این باور هستیم که پلیس باید یک روانشناس خوب باشد و با تشخیص فضا در تصمیم‌گیری‌های خود قاطعیت و رفتار معقول‌تری را نشان دهد.

فتاحی ادامه داد: حتی در تعطیلات نوروزی به جای برگه‌های جریمه، برگه‌های ارشادی به رانندگان ارائه می‌کردیم تا متوجه اشتباهات و خطاهای خود باشند، اما در مورد جرایم حادثه‌ساز هیچ گذشت و اغماضی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه پلیس اردبیل از نظر صحت و سلامت عمل در کشور سرآمد است، یادآور شد: مبادی متعدد نظارتی و مجموعه جهادی صیانت در پلیس اقدامات نیروی انتظامی را در همه حوزه‌ها رصد می‌کند و مدعی هستیم که نیروهای پلیس در استان اردبیل از سرآمد نفس و صحت عمل برخوردار هستند و سعی می‌کنند تا به وظیفه قانونی خود عمل کنند.

فرمانده پلیس‌راه استان اردبیل از بانوان خواست: هنگام رانندگی و حضور در داخل خودرو حجاب و عفت خود را حفظ کنند، چراکه اگر خلاف این امر رخ بدهد قطعاً پلیس با متخلفان برخورد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، فتاحی به حجم انبوه ترددها از عصر امروز و ورود گردشگران و مسافران به اردبیل، سرعین و دیگر شهرها اشاره کرد و گفت:با اعزام اکیپ‌هایمان به جاده‌های مختلف در این سه روز و ایام تابستان تلاش خواهیم کرد تا همراه مسافران، گردشگران و رانندگان باشیم و کم‌حادثه‌ترین تابستان را سپری کنیم.