جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

طرح تابستانه «کتاب بخوانیم سالم بمانیم» در حال اجراست - خبر

 

 

طرح تابستانه «کتاب بخوانیم سالم بمانیم» در حال اجراست

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: طرح تابستانی با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی با شعار «کتاب بخوانیم سالم بمانیم» در استان اردبیل در حال اجراست.

طرح تابستانه «کتاب بخوانیم سالم بمانیم» در حال اجراست

یاسر محمدپور اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شرایط کرونا طرح‌های حمایتی خود را با هدف نشر و گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه اجرا می‌کند و در این زمینه قرار است از ظرفیت کتابفروشی‌های محلی استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: در اردبیل نیز اکثر کتابفروشی‌ها به رغم شرایط نامساعد درآمدی و اقتصادی با 20 درصد تخفیف کتاب‌های خود را به علاقمندان عرضه می‌کنند تا فرهنگ مکتوب کتابخوانی توسعه یابد.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: تا 30 مرداد ماه طرح کتابخوانی فصلی برای فصل تابستان اجرا می‌شود و علاقمندان می‌توانند از طریق فضای مجازی و مراجعه به سایت کتاب‌های موردنظر خود را انتخاب و سفارش خرید را انجام دهند.
محمدپور بیان کرد: این طرح‌ها علاوه بر توسعه فرهنگ کتابخوانی حمایت جدی و عملی از کتابفروشی‌های محلی و منطقه‌ای است تا بتوانند سرپا ایستاده و به هموطنان ارائه خدمات کنند.
وی گفت: در فصل پائیز و زمستان نیز این طرح‌های کتابخوانی ادامه خواهد داشت و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز سعی دارد به انحای مختلف و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها این موضوع را ترویج و تبلیغ کرده و به نهادینه شدن امر کتابخوانی کمک کند.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: صاحبان کتاب در حوزه‌های مختلف می‌توانند کتاب‌های بلااستفاده خود را به ایستگاه‌های موردنظر و حتی کتابفروشی‌ها ارائه کنند تا این منابع در اختیار خوانندگان و علاقمندان به فرهنگ مکتوب قرار گیرد.