جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

طرح بهبود کسب و کار با مشارکت تسهیلگران اجرایی می‌شود - خبر

 

 

طرح بهبود کسب و کار با مشارکت تسهیلگران اجرایی می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از اجرای طرح بهبود کسب و کار با مشارکت تسهیلگران در استان اردبیل خبر داد.

طرح بهبود کسب و کار با مشارکت تسهیلگران اجرایی می‌شود

ارژنگ عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در جلسه هماهنگی با تسهیلگران برای اجرای این طرح گفت: مبتدی بودن سرمایه گذاران یکی از موانع مهم کسب و کار بوده که با مشارکت تسهیلگران این مشکل تا حد زیادی رفع می‌شود.

او افزود: فعال شدن تسهیلگران به عنوان رابط سرمایه گذاران و دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در سرعت بخشی به بوروکراسی اداری و اخذ مجوز و تسهیلات کارآفرینی با اهمیت است.

معاون استاندار اردبیل تصریح کرد: با توجه به سنتی بودن برخی کسب و کار‌های کوچک، سرمایه گذاران این واحد‌ها اطلاعات زیادی از روند بوروکراسی اداری ندارند که این امر به دلسردی آنان از ادامه کار منجر می‌شود.

عزیزی اظهار کرد: حضور تسهیلگران مسلط به قوانین و بروکراسی‌های اداری در سرعت بخشی به روند اجرا موثر بوده و باعث ارتقای رتبه استان در بهبود فضای کسب و کار می‌شود.

او با بیان اینکه این طرح به عنوان پایلوت در بخش‌های شهرستان خلخال اجرا می‌شود، افزود: در صورت موفقیت این طرح در سایر شهرستان‌های استان نیز اجرایی می‌شود.

عزیزی گفت: تسهیلگران با شناسایی پتانسیل‌های منطقه در زمینه تولید و اشتغال می‌توانند متقاضیان راه اندازی واحد‌های کسب و کار را به سمت تولیدات پربازده سوق دهند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه طرح تسهیلگری کسب و کار توسط این نهاد اجرا می‌شود، از اجرای این طرح در روستا‌های شهرستان خلخال خبر داد.

فرهاد سبحانی افزود: تمامی طرح‌های کسب و کار پیشنهادی در حوزه‌های کشادرزی، صنعت و گردشگری در این مناطق بررسی و در خصوص تسریع در روند اجرا مشاوره‌ها و اقدامات تسهیلگری انجام می‌شود.

او با بیان اینکه تسهیلگران این طرح به تمام قوانین حوزه کسب و کار و راه اندازی واحد‌های تولیدی واقف هستند، خواستار همکاری دستگاه‌های مرتبط در صدور مجوز‌ها شد.