جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

طرح برنامه‌ریزی مدیریت منابع آبی در اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح برنامه‌ریزی مدیریت منابع آبی در اردبیل اجرا می‌شود

استاندار اردبیل از لزوم و ضرورت مدیریت منابع آبی در اردبیل خبر داد و گفت: اجرای این طرح با روش‌های نوین در استان مبنای کار قرار گرفته است.

طرح برنامه‌ریزی مدیریت منابع آبی در اردبیل اجرا می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنامجو گفت: استفاده و بهره‌گیری از روش‌های نوین مصرف آب برای ما برای مدیریت منابع آبی و ایجاد زمینه صرفه‌جویی و فرصت‌های مناسب در این زمینه نیازمند نهادینه‌سازی است.
 
وی بیان کرد: جلوگیری از مشکلات کمبود آب با اجرای طرح توزیع متوازن منابع آبی همچون حوزه‌های صنعت، شرب و کشاورزی اولویت اساسی است و در این زمینه اهمیت به این موارد ما را از بروز مشکلات دیگر رهنمون خواهد شد و بی‌شک با این اقدام از کمبود آب جلوگیری می‌شود.
 
 استاندار اردبیل تصریح کرد: از مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله جهاد کشاورزی و منابع طبیعی انتظار داریم در ارتباط با احداث سدهای معیشتی در مناطقی که امکان ساخت‌ سدهای بزرگ در آن وجود ندارد مشارکت داشته باشند که این مسئله برای ما در وهله نخست حائز اهمیت است.
 
بهنامجو بیان کرد: میزان بارش در استان نسبت به سال گذشته روند خوبی داشته و امیدواریم مشکل کمبود آب نداشته باشیم ولی این موضوع به این معنی نیست که مدیریت مصرف بهینه را کنار بگذاریم چرا که مصرف آب و نیاز به این نعمت خدادادی مختص یکی دو روز نیست و باید برنامه زمانبندی در این زمینه لحاظ شود.
 
وی تصریح کرد: نیازمند تدوین برنامه‌های مناسب در استفاده منابع آبی در حوزه‌های مختلف از جمله بخش کشاورزی، صنعتی و کارخانه‌جات هستیم که این مسئله نیازمند بهره‌گیری از نظرات کارشناسانه و تخصصی است که باید مبنای کار قرار گیرد و در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.