جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

طرح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان به بهره برداری می رسد - خبر

 

 

طرح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان به بهره برداری می رسد

استاندار اردبیل گفت: طرح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان خرداد ماه سال 97 به بهره برداری می رسد.

طرح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان به بهره برداری می رسد

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجید خدابخش در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی این طرح به همراه امام جمعه اردبیل در افزود: طرح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل که یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان است در سوم خرداد سال 97 تکمیل و به بهره برداری می رسد.
 
وی گفت: برآورد اولیه هزینه عملیات احداث طرح بخش بخار این نیروگاه که در سال 93 با حضور وزیر نیرو و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا کلنگ زنی شد 15 هزار میلیارد ریال است.
 
استاندار اردبیل افزود: تاکنون بیش از یک هزار میلیارد ریال برای احداث ساختمان های این طرح هزینه شده و خوشبختانه دستگاه های مربوطه نیروگاه که ساخت داخل است از 2 هفته پیش شروع به حمل شده و ظرف یک ماه آینده همه دستگاه ها در کارگاه مستقر خواهد شد.
 
خدابخش افزود: در مجموع تاکنون بیش از 3 هزار میلیارد ریال اعتبار در این طرح سرمایه گذاری شده است.
 
وی گفت:‌هم اکنون 280 نفر در این نیروگاه مشغول به فعالیت هستند که بعد از عید با فعال شدن کارگاه بخش بخار بصورت دو نوبته میزان اشتغالزایی این نیروگاه به 400 نفر افزایش خواهد یافت.
 
خدابخش گفت: بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل به منظور تامین برق استان و اتصال آن به شبکه سراسری و همچنین صادرات برق به کشورهای همسایه احداث می شود.
 
وی افزود: در حال حاضر در بخش گازی نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل یک هزار مگاوات برق تولید می شود که با بهره برداری از بخش بخار این میزان به یک هزار 500 مگاوات خواهد رسید.