سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

طرح انتخاب سفیران جوان فرهنگی در محلات اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح انتخاب سفیران جوان فرهنگی در محلات اردبیل اجرا می‌شود

برای اولین بار طرح انتخاب سفیران جوان محلات اردبیل همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان اجرایی می‌شود.

طرح انتخاب سفیران جوان فرهنگی در محلات اردبیل اجرا می‌شود

مدیرعامل موسسه فرهنگی مدیران جوان خدمت و تلاش صبح امروز در جلسه فعالان تشکل‌های مردم نهاد در اردبیل اظهار کرد: برای تشکیل زنجیره فرهنگی در سطح استان یک طرح جامع احساس نیاز می‌شد که بنابه مصوبه هیات مدیره این موسسه و استقبال جوانان فعال در حوزه فرهنگی ابتدا در شهر اردبیل طرح انتخاب سفیر جوان فرهنگی برای محلات مختلف این شهر اجرا و سپس با اولویت شهرستان‌های استان به اجرا در خواهد آمد.

راشد پرستار افزود: معیار انتخاب سفیر فرهنگی برای هر محله جوان‌گرایی خواهد بود سپس پنج ویژگی بارز در آن سفیر فرهنگی منتخب متصور است که به ترتیب شامل داشتن مقبولیت و محبوبیت اجتماعی در محله، ولایت‌پذیری و ولایت‌مداری، فعال در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و...، دارای پتانسیل بالقوه در پیاده‌سازی طرح‌های کلان فرهنگی و ... است.

این فعال فرهنگی در ادامه یادآور شد: جامعه ما در این برهه از تاریخ زمانی می‌تواند به موفقیت‌ها دست یابد که اعتماد به قشر جوان فراهم شود و این اعتماد باید به گونه‌ای مورد توجه قرار گیرد که جوان یاد شده از دوران رشد و نمو خود شاهد آن باشد.

مدیرعامل موسسه فرهنگی مدیران جوان تصریح کرد: اگر چنین امری انجام نشود ما در آینده و یا به عبارتی چشم‌انداز این اعتماد شاهد مدیرانی جوان، متفکر و همگام با توسعه متوازن در سطوح مختلف مقتضیات جامعه خواهیم بود.

پرستار با اشاره به اینکه طرح انتخاب سفیران فرهنگی محلات با در نظر گرفتن تمام جوانب به اجرا در خواهد آمد، گفت: از نهادهای عمومی و دولتی‌ بالاخص دانشگاه‌ها و بزرگان محلات در این امر انتظار داریم اگر افرادی را شایسته سفیر فرهنگی محله‌ای می‌دانند حتما به ما معرفی کنند همچنین اگر همشهریان توانایی خود را با توجه به معیارهای یک سفیر همخوانی می‌دانند نیز با ما حتما در ارتباط باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی گفت: از هفته آینده استارت این حرکت همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان کلید خواهد خورد.