جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

طرح امداد و نجات زمستانی هلال احمر استان اردبیل آغاز شد - خبر

 

 

طرح امداد و نجات زمستانی هلال احمر استان اردبیل آغاز شد

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از شروع اجرای طرح امداد و نجات زمستانی این جمعیت خبر داده و گفت: این طرح تا ۲۰ اسفند سال جاری با استقرار امدادگران هلال احمر در جاده‌های استان اجرا می شود.

طرح امداد و نجات زمستانی هلال احمر استان اردبیل آغاز شد

عزت الله ضربی اظهارداشت: ۱۲ پایگاه ثابت و ۲ پایگاه موقت در راه‌های ارتباطی استان در این طرح فعال بوده و به هموطنان خدمات ارائه می‌کنند.

او با اشاره به امکانات به کار گرفته شده در این طرح گفت: جمعیت هلال احمر استان با ۴۵ دستگاه خودرو در این طرح مشارکت دارد که شامل ۱۷ دستگاه آمبولانس، ۱۳ دستگاه خودرو ست نجات و ۱۵ دستگاه خودرو پشتیبان و یک دستگاه خودرو آرگو است.

ضربی تشریح کرد: جمعیت هلال احمر در آمادگی کامل به سر می‌برد و مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری استان (EOC) جهت کنترل و هماهنگی حوادث با تعامل بین سازمانی با مراکز کنترل حوادث ارگان‌های مرتبط آماده‌باش بوده و به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند.

وی اضافه کرد: تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز در طول طرح آماده‌باش خواهند بود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر به صورت شبانه‌روزی برای پاسخگویی آماده است، تصریح کرد: هموطنان با گوشی‌های بدون سیم‌کارت و بدون شارژ هم می‌توانند با این شماره تماس بگیرند.