رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

طرح آمایش استان اردبیل تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود - خبر

 

 

طرح آمایش استان اردبیل تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود

استاندار اردبیل گفت: تدوین طرح آمایش استان اردبیل در مراحل نهایی بوده و تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود.

طرح آمایش استان اردبیل تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام‌جو در جلسه بررسی سند آمایش استان اردبیل اظهار داشت: تشریح وضعیت نیروی انسانی با توجه به نقش آن در توسعه استان امری مهم بوده که در تدوین سند آمایش استان باید مورد توجه قرار گیرد.
 
وی بیان کرد: نیروی انسانی ماهر و توانمند نقش مهمی در توسعه دارد و باید به طور ویژه‌ای در سند آمایش استان مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم برنامه‌ریزی‌های لازم در این حوزه را با توجه به آمارهای دقیق انجام دهیم.
 
استاندار اردبیل توجه به بخش سلامت و درمان در این سند را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: بخش درمان از جمله مهمترین نیازمندی‌های جامعه توسعه یافته بوده و لازم است اطلاعات مربوط به این بخش نیز تکمیل شود.
 
بهنام‌جو با بیان اینکه سند آمایش استان اردبیل برای افق 1424 در بخش‌های کشاورزی، صنعت، معدن، خدمات و نیروی انسانی تهیه می‌شود، افزود: باید همه حوزه‌هایی که می‌تواند در راستای توسعه نقش داشته باشد مورد بررسی و افق چشم‌انداز آن تعیین شود.
 
وی با اشاره به آغاز مطالعه طرح آمایش سرزمینی استان از سال گذشته تصریح کرد: این طرح که در حال تکمیل بوده  و تا یک ماه آینده جمع‌بندی می‌شود نقش بسزایی در توسعه استان در حوزه‌های مختلف خواهد داشت که در این طرح باید شاخص‌های تخصصی و توسعه‌ای مطرح شده و مدیران دستگاه‌های اجرایی و نخبگان استانی برای تکمیل این طرح همکاری لازم را داشته باشند.
 
استاندار اردبیل با تاکید بر برنامه‌ریزی مدون برای جلوگیری از مهاجرت در شهرستان‌های استان در فاز نخست این سند اظهار کرد: طرح آمایش سرزمینی بر مبنای ظرفیت و نیازهای شهرستان‌های استان تدوین و تهیه می‌شود.