رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

طرح آمارگیری مسکن روستایی در استان اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح آمارگیری مسکن روستایی در استان اردبیل اجرا می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور طرح ملی ویژگی‌های مسکن روستایی در ۲۸۹ روستای نمونه استان با پنج هزار و ۳۷۷ واحد مسکونی به صورت نمونه‌گیری اجرا می‌شود.

طرح آمارگیری مسکن روستایی در استان اردبیل اجرا می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرهاد سبحانی در جلسه هماهنگی اجرای طرح ویژگی‌های مسکن روستایی در اردبیل اظهار داشت: براساس هماهنگی های انجام شده و همزمان با سراسر کشور طرح ملی ویژگی‌های مسکن روستایی در 289 روستای نمونه استان با پنج هزار و 377 واحد مسکونی به صورت نمونه‌گیری اجرا می‌شود.
 
وی از اجرای این طرح از تاریخ 21 مهرماه تا 21 آبان‌ماه امسال خبر داد و افزود: مراجعه به درب منازل و مصاحبه مستقیم با خانوارهای هدف و تکمیل پرسشنامه روش کار در این طرح بوده که روستاهای نمونه آماری نیز ار روستاهای بالای 20 خانوار که دارای سکنه دائم هستند انتخاب شده‌‌اند.
 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل بیان کرد: در این دوره از آمارگیری 30 درصد از نمونه‌های واحدهای مسکونی روستاهای استان به واحدهای مسکونی طرح ویژه مقاوم‌سازی مسکن روستایی اختصاص می‌یابد به طوری که امکان مقایسه واحدها با سایر اماکن مسکونی روستایی در نتایج این آمارگیری امکان‌پذیر است.
 
سبحانی با اشاره به اهداف اجرای این طرح گفت: گردآوری آمار و اطلاعات از خصوصیات کیفی و کمی مسکن روستایی، شناسایی واحدهای مسکونی مطابق با اقلیم هر منطقه، تعیین ویژگی‌های فنی واحد مسکونی، شناسایی ویژگی‌های عمومی روستا و تغییرات ایجاد شده در واحدهای مسکونی بهسازی شده و رضایت روستاییان از وضعیت ساخت از جمله اهداف این طرح است.
 
وی تعیین بهای زمین و هزینه ساخت متناسب با هر واحد و عمر مفید واحد مسکونی در روستاها را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در قالب این طرح اطلاعات آماری در زمینه ویژگی‌های مسکن روستایی متناسب با معماری خاص منطقه، مصالح به کار رفته در آن و میزان برخورداری از خدمات ارائه شده جمع‌آوری شود.