رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

طرح اشتغال پایدار در روستاهای اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح اشتغال پایدار در روستاهای اردبیل اجرا می‌شود

فرماندار اردبیل گفت: یکی از اولویت‌های اساسی مسئولان شهرستان اردبیل اشتغال پایدار در روستاها است که این طرح با توجه به ظرفیت روستاها اجرا می‌شود.

طرح اشتغال پایدار در روستاهای اردبیل اجرا می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جواد زنجانی گفت: یکی از اولویت‌های اساسی مسئولان شهرستان اردبیل اجرای طرح اشتغال پایدار در روستاها است که نیاز است در این زمینه دهیاران و شوراها با توجه به ظرفیت‌های موجود اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
 
وی از برنامه‌ریزی استاندار اردبیل برای اجرای 30 هزار شغل در استان خبر داد و گفت: برش شهرستانی در این زمینه اعلام شده و انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی، دهیاران و شوراها در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
 
فرماندار اردبیل گفت: جمع‌آوری زباله در روستاها به ویژه روستاهای گردشگری باید مبنای کار شوراها باشد و به هیچ وجه ضعفی در این زمینه قابل قبول نیست و باید دهیاران و شوراها به طور ویژه نسبت به جمع‌آوری زباله اقدام کنند.
 
زنجانی بیان کرد: دهیاران و شوراها باید به دور از چالش خدمت‌گذاری را مبنای کار قرار دهند و با استفاده از ظرفیت مردم در راستای توسعه و پیشرفت روستاها گام بردارند و تعامل بین دهیاران و شوراها با مردم یک اولویت اساسی است که باید به این امر توجه داشته باشند.
 
وی یکی از اولویت‌های اساسی در روستاها را اجرای طرح آبیاری نوین و صرفه‌جویی در آب بخش کشاورزی دانست و گفت: در این زمینه دهیاران و شوراها موظفند مردم را نسبت به طرح اجرای آبیاری نوین سوق دهند.
 
فرماندار اردبیل گفت: هم‌اکنون دشت اردبیل با بحران آب مواجه است و باید حداقل یک سوم آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی شود و با توجه به این که لوله‌کشی و آبیاری نوین و مدرن اولویت اساسی است این مسئله باید مبنای کار قرار داده شودکه این موضوع نیازمند اهتمام ویژه دهیاران است.