سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

طرح آبرسانی خلخال امسال بهره‌برداری می‌شود - خبر

 

 

طرح آبرسانی خلخال امسال بهره‌برداری می‌شود

معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: اجرای طرح تصفیه‌خانه آب شرب خلخال با پرداخت تسهیلات به مجری طرح شتاب گرفته و امسال از این طرح بهره‌برداری می‌شود.

طرح آبرسانی خلخال امسال بهره‌برداری می‌شود

کریم قرایی افزود: برای این طرح که با استفاده از روش بی‌اوتی توسط کنسرسیوم چند شرکت معتبر بخش خصوصی در حال اجراست، ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات منظور شده که با پرداخت ۱۴۰ میلیارد ریال روند اجرای آن تسریع شد.

وی با بیان اینکه ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات باقیمانده نیز بزودی در اختیار مجری طرح قرار می‌گیرد، اظهارداشت: سرمایه‌گذاران پنج شرکت بزرگ و صاحب‌نام بخش خصوصی اجرای طرح تصفیه‌خانه آب شهر خلخال را بر عهده دارند.

او گفت : تصفیه‌خانه خلخال با ظرفیت تصفیه ۶ میلیون مترمکعب آب در سال یکی از طرح‌های بسیار موفق شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل است و مطابق برنامه زمان‌بندی شده در حال اجراست.

وی افزود: ۹۰ میلیارد ریال مشارکت شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل در اجرای تصفیه‌خانه آب شرب خلخال به عنوان پیش پرداخت خرید آب از سرمایه‌گذار بخش خصوصی این طرح در اختیار شرکت سازنده تصفیه‌خانه قرار گرفته است .

معاون برنامه‌ریزی  شرکت آب منطقه‌ای اردبیل تشریح کرد: با تکمیل طرح خط انتقال آب از سد بفراجرد و طرح تصفیه‌خانه خلخال ، آب شرب سالم و بهداشتی این شهر تا افق سال ۱۴۲۵ تامین می‌شود.

قرایی گفت: طرح آبرسانی خلخال برای بلند مدت ۳۰ ساله با احداث سدخانقاه بفراجرد با ظرفیت هفت میلیون مترمکعب آب ،طرح اجرای شبکه انتقال آب از این سد به عنوان منبع اصلی تامین‌کننده آب شرب به تصفیه‌خانه و همچنین اجرای پروژه احداث تصفیه‌خانه خلخال به روش بی‌اوتی با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با سرعت در حال تکمیل است.