سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

طرح آبرسانی خلخال از طرح‌های موفق استان اردبیل است - خبر

 

 

طرح آبرسانی خلخال از طرح‌های موفق استان اردبیل است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت:طرح آبرسانی شرب شهر خلخال از جمله طرح‌های موفق و نمونه استان اردبیل است.

طرح آبرسانی خلخال از طرح‌های موفق استان اردبیل است

عباس جنگی مرنی افزود: در حالی که مخازن تعبیه شده آب شرب در مرکز استان  در صورت بروز مشکل در خطوط انتقال آب از منابع تامین آب به مخازن ذخیره می‌تواند تا مدت ۲۰ ساعت آب شهر اردبیل را تامین کند، طراحی و میزان گنجایش مخازن آب طرح آبرسانی در حال اجرای خلخال قادر به تامین آب شرب شهروندان به مدت ۵۰ ساعت در صورت بروز مشکل قطعی آب از سد بفراجرد و منبع تامین این شهر است.

وی با بیان اینکه طرح آبرسانی به شهرستان خلخال تا پایان امسال بهره‌برداری می‌شود، اظهارداشت: برای اجرای مراحل مختلف طرح بزرگ آبرسانی به خلخال تاکنون هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: امکانات و تجهیزات لازم برای انجام کارهای باقیمانده در پروژه تهیه و به محل کارگاه حمل شده و با این روند شاهد بهره‌برداری پروژه در سال جاری خواهیم بود.

او افزود: آسفالت تاج سد بفراجرد پایان یافته و عملیات اجرایی خطوط انتقال آب از محل سد تا محل تصفیه‌خانه و ساخت ۲ مخزن ذخیره با گنجایش هفت هزار و ۵۰۰ مترمکعب نیز در حال اجرا بوده و تنها مشکل وجود معارض زمین در طول مسیر خط انتقال آب در حوالی سد بفراجرد است که اجرای پروژه را با تاخیر مواجه کرده است.