جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

طرح‌ آمار «هزینه_درآمد» خانوار به صورت غیرحضوری در اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح‌ آمار «هزینه_درآمد» خانوار به صورت غیرحضوری در اردبیل اجرا می‌شود

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل گفت: طرح‌های آمارگیری در سال ۹۹ به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد تا اطلاعات کامل جمع‌آوری و در اختیار مراجع قرار گیرد.

طرح‌ آمار «هزینه_درآمد» خانوار به صورت غیرحضوری در اردبیل اجرا می‌شود

فریبرز دهقان اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا، جمع‌آوری اطلاعات و آمار برخلاف سال‌های گذشته عمدتا به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه تلفنی و اینترنتی انجام خواهد شد تا از مراجعه حضوری و تبعات منفی آن جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که امکان دسترسی به گروه‌های مورد هدف در آمارگیری میسر نباشد، به شکل موردی کسب اطلاعات به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل نمونه این آمارگیری‌ها را هزینه – درآمد خانوارها، نرخ تورم ماهانه، آمارگیری از نیروی کار فصلی و ... اعلام کرد و گفت: در طول سال بیش از ۵۰ مورد آمارگیری توسط مرکز آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان انجام می‌شود که امیدواریم دستگاه‌های ذیربط از نتایج آن استفاده کنند.

دهقان بیان کرد: به اندازه کافی ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده در اختیار آمارگیران قرار گرفته تا در صورت مراجعه حضوری به صورت موردی مشکلی در اجرای طرح‌های آمارگیری به وجود نیاید.

وی یکی از این آمارگیری‌ها را مربوط به جمع‌آوری اطلاعات پروانه ساختمانی در۳۱ شهرداری استان اعلام کرد و گفت: در این آمارگیری اطلاعات دقیق از مساحت، تعداد طبقات، کاربری اولیه زمین و ... به دست می‌آید.