سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

طرح‌های ویژه بوم‌گردی و گردشگری برای عشایر اردبیل تدوین می‌شود - خبر

 

 

طرح‌های ویژه بوم‌گردی و گردشگری برای عشایر اردبیل تدوین می‌شود

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت:‌ در راستای بالا بردن درآمد عشایر تلاش می‌کنیم تا طرح‌های ویژه بوم‌گردی و گردشگری برای عشایر اردبیل تدوین کنیم.

طرح‌های ویژه بوم‌گردی و گردشگری برای عشایر اردبیل تدوین می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معرفت آذری صبح امروز در دیدار با کارآفرین ملی در زمینه گردشگری در اردبیل اظهار داشت: در راستای توسعه گردشگری در مناطق عشایری شاهسون استان اردبیل تلاش می‌کنیم تا از ظرفیت کارآفرینان و فعالان در این حوزه استفاده کنیم تا بتوانیم در این حوزه عشایر استان را به جایگاه خود برسانیم.
 
وی با تاکید بر تدوین طرح‌های ویژه بوم‌گردی و گردشگری برای عشایر اردبیل افزود: در تلاشیم تا برای بالا بردن درآمد عشایر گردشگری در مناطق عشایری استان توسعه و گسترش یابد و در این حوزه از تمامی ظرفیت‌ها بهره‌برداری خواهیم کرد.
 
مدیرکل امور عشایر استان اردبیل بیان کرد: وجود جلوه‌های طبیعی و انسانی در محیط زندگی کوچ نشینان، صنایع دستی، آداب و رسوم، غذاهای محلی و اقامت در آلاچیق های عشایری یکی از مولفه‌های جذب گردشگران است.
 
آذری تصریح کرد: در واقع به جرات می‌توان گفت که گردشگری عشایری در ایران یکی از جاذبه‌های منحصر به فرد است و دیدنی‌های زندگی عشایر می‌تواند جذابیت‌های بسیاری برای گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد و به صنعت توریسم کشور کمک کند.
 
‌کارآفرین ملی در زمینه گردشگری نیز که نماینده عشایر است در این دیدار اظهار داشت: ساختن زیرساخت برایم مهم بود با آموزش و شراکت موفق شدم و آموزش دادم که دنبال پول نیستیم و صداقت در مهمان‌نوازی اصل کار است.