سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

طرح‌های محرومیت‌زدایی در مناطق محروم اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح‌های محرومیت‌زدایی در مناطق محروم اردبیل اجرا می‌شود

استاندار اردبیل با تشریح نتایج سفر یک روزه معاونان وزارت کشور و راه و شهرسازی گفت: در جریان این سفر اختصاص خدمات شهری به مناطق محروم، تجهیز شهرداری‌های استان و اجرای پروژه‌های عمرانی مورد تصویب قرار گرفت.

طرح‌های محرومیت‌زدایی در مناطق محروم اردبیل اجرا می‌شود
معاون وزیر کشور، معاون وزارت راه و شهرسازی، معاون فرودگاه‌های کشور و معاون قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)  روز پنجشنبه در سفر به اردبیل از مناطق محروم اردبیل و پروژه های عمرانی بازدید کرده و در نشستی مسایل مربوطه را مورد بررسی قرار دادند.
 
اکبر بهنامجو روز جمعه  با اشاره به‌ نتایج این نشست افزود: پس از بازدید معاونان وزیر کشور و  راه و شهرسازی از مناطق حاشیه شهر اردبیل، کمک مناسبی در راستای بهسازی این معابر از جمله اختصاص قیر  برای آسفالت این محلات تصویب شده و  در راستای ارائه خدمات آب، برق و گاز در محلات کم برخوردار  و همچنین اسفالت یک مدرسه در این محلات  نیز  کمک‌های اعتباری انجام گرفت.
 
وی بیان کرد: در شهرستان خلخال نیز برای احداث یک مدرسه  و آسفالت معابر کمک‌های اعتباری توسط  معاونت عمرانی وزارت کشور  و راه و شهرسازی اختصاص یافت.
 
بهنامجو  از مشارکت معاونت عمرانی وزارت کشور در خصوص کمک به تامین ماشین آلات مورد نیاز شهرداری ها خبر داد و افزود: تامین یک سوم هزینه خرید این ماشین آلات و بهسازی ناوگان حمل و نقل به تعداد ۵۰ دستگاه و همچنین تامین تجهیزات آتش نشانی از دیگر کمک های اعتباری مصوب به شهرداری‌ها است.
 
 وی گفت: در راستای گسترش فعالیت‌های اقتصادی در شهرداری‌های استان نیز مقرر شد تسهیلاتی بدون در نظر گرفتن سقف به شهرداری‌های استان تعلق گیرد.