جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

طرح‌های صنعتی استان اردبیل برای بهره‌برداری زودتر حمایت ویژه می‌شوند - خبر

 

 

طرح‌های صنعتی استان اردبیل برای بهره‌برداری زودتر حمایت ویژه می‌شوند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: طرح‌های صنعتی که پیش از موعد به بهره‌برداری برسند تحت حمایت مالی ویژه این شرکت قرار می‌گیرند.

طرح‌های صنعتی استان اردبیل برای بهره‌برداری زودتر حمایت ویژه می‌شوند
محمد اهلی افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برنامه‌های متنوعی برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط دارد که در این طرح حمایتی با توجه به بزرگی و نوع طرح فرجه زمان مشخصی در اختیار متقاضی قرار داده می‌شود و در صورتی که سرمایه‌گذاران واحد صنعتی خود را در زمان مقرر به پایان رسانده و موفق به کسب پایان کار ساختمان و پروانه بهره‌برداری گردند، باقیمانده اقساط واحد صنعتی مشمول مشوق می‌گردد.
 
وی اجرای این طرح حمایتی را باعث تشویق سرمایه‌گذاران برای بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از واحد صنعتی دانست و گفت: با ادامه و اجرای این طرح در سال ۹۸ و با تخفیفات داده شده به واحدهای صنعتی، چندین واحد تولیدی پیش از موعد مقرر در شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری رسید که این نشان از موفق بودن این طرح حمایتی دارد.
 
اهلی حمایت از سرمایه‌گذاری را یکی از اهداف مهم شرکت شهرک‌های صنعتی ذکر کرد و افزود: افزایش سرمایه‌گذاری موجب افزایش اشتغال و رونق تولید و در نتیجه باعث کاهش بیکاری در منطقه خواهد شد و این شرکت از هیچ تلاشی در جهت حمایت از افزایش سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان دریغ نخواهد کرد.
 
وی از آمادگی این شرکت برای حمایت از سرمایه‌گذاران در استان خبر داد و گفت: با توجه به زیرساخت‌های تامین شده در شهرک‌های صنعتی استان و کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری در آنها و همچنین برخورداری از معافیت‌های مالیاتی ۸ تا ۱۳ ساله، شهرک‌های صنعتی بهترین مکان ممکن برای استقرار طرح‌ها و واحدهای تولیدی می باشد.
 
اهلی مشکلات موجود در زیرساخت شهرک صنعتی ۲ اردبیل را فرسودگی تاسیسات و مستحدثات آن و همچنین کمبود منابع و اعتبارات در سنوات گذشته دانست و بیان کرد: با توجه به دستور ویژه استاندار اردبیل اعتبارات لازم از سوی استانداری برای ترمیم و اصلاح آسفالت معابر و خیابان‌های این شهرک در سال جاری در نظر گرفته شده که با تخصیص آن مشکلات موجود در این شهرک کاهش می‌یابد.
 
او ادامه‌داد: همچنین با انجام مبادله موافقت‌نامه تخصیص اعتبار مورد نیاز در سال ۹۹ شاهد اصلاح و مرمت بخش‌هایی از معابر و خیابان‌های این شهرک خواهیم بود.
 
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از این شهرک بعنوان بزرگترین شهرک صنعتی و قطب سرمایه‌گذاری استان نام برد و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه استانداری، بنیاد مسکن و شرکت شهرک‌های صنعتی، اصلاح و ترمیم خیابان اصلی این شهرک با اعتباری بالغ بر ۴۰  میلیارد ریال آغاز شده که با پایان این پروژه، روند رفت و آمد واحدهای صنعتی در آن تسهیل خواهد شد.