رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

طرح‌های تحقیقاتی خروجی‌محور در بخش کشاورزی اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح‌های تحقیقاتی خروجی‌محور در بخش کشاورزی اردبیل اجرا می‌شود

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل گفت: طرح‌های تحقیقاتی خروجی‌محور که نتایج آن تبدیل علم به ثورت است در بخش کشاورزی اردبیل اجرا می‌شود.

طرح‌های تحقیقاتی خروجی‌محور در بخش کشاورزی اردبیل اجرا می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین کربلایی خیاوی در جلسه شورای تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: همزمان با هفته پژوهش و فناوری از پژوهشگران برتر مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل تجلیل شد چرا که توجه ویژه به علم یکی از ویژگی‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
 
دبیر شورای تحقیقات استان اردبیل با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیر فعالیت‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور هستیم، بیان کرد: این فعالیت‌ها در صورتی سبب توسعه و رفع چالش‌ها و نیازهای جامعه می‌شود که نتایج آن تبدیل به ثروت شود و رویکرد اصلی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تحقیقات خروجی محور است.
 
کربلایی خیاوی دستاوردهای پژوهشی فناوران را یکی از موفقیت‌های بزرگ انقلاب اسلامی دانست و افزود: ایران رتبه نخست تولید علم در منطقه و رتبه 16 تولید علم در جهان را داراست و در عین حال کشورمان در حوزه‌هایی مانند نانوتکنولوژی و فناوری بایو رتبه‌های کمتر از 10 را کسب کرده است.
 
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل با تأکید بر اینکه آثار تحقیقات پژوهشگران را باید در زندگی مردم دید، تصریح کرد: برای حل دغدغه‌های موجود در حوزه پژوهش باید پیوند میان تولید‌کنندگان علم و مراکز علمی، بهره‌برداران و متقاضیان برقرار شود.