جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

طرح‌های اشتغالزایی در ۷۰۰ روستای استان اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح‌های اشتغالزایی در ۷۰۰ روستای استان اردبیل اجرا می‌شود

معاون برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: اشتغالزایی در روستاها در دستور کار است و بر این اساس اجرای طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در ۷۰۰ روستای بالای ۴۰ خانوار استان برنامه‌ریزی شده است.

طرح‌های اشتغالزایی در ۷۰۰ روستای استان اردبیل اجرا می‌شود

غلامرضا خوش‌زاد افزود: اشتغالزایی روستاها در برنامه ششم توسعه مورد توجه دولت قرار گرفته و در مرحله اول در این استان طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی ۳۸۷ روستای تدوین شده است.

وی هدف از اجرای این طرح‌ها را  توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت‌های بی‌رویه از روستاها به مناطق شهری و همچنین تقویت بحث معیشت و افزایش توان اقتصادی روستاییان اعلام کرد و گفت: هر سال مطالعه طرح توسعه اقتصادی و اشتغال ۱۲۹ روستا در این استان برنامه‌ریزی شده و در بلند مدت هم بیشتر روستاها مشمول این طرح خواهند بود.

او با بیان اینکه این استان در تهیه طرح توسعه روستایی در زمره استان‌های رده اول است، افزود: برای تحقق اشتغال پایدار و فراگیر در استان همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران در حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی الزامی است.

خوش‌زاد بیان کرد: پرداخت تسهیلات روستایی علاوه بر اینکه زمینه اشتغال و تولید در روستاها را فراهم می‌کند بلکه باعث جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها می‎شود.

معاون برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: اشتغال در این استان از طریق چهار محور شامل تسهیلات رونق تولید، اشتغال فراگیر، اشتغال پایدار روستایی و عشایری و صندوق توسعه ملی پیگیری می‎شود و امید است با توجه به افزایش میزان بیکاری در استان هر سال فرصت اشتغال بیشتری برای جوانان فراهم شود.

وی  با اشاره به مطالعات آمایش استان اردبیل گفت: طرح آمایش سرزمینی استان در کارگروه‌های کشوری در حال تصویب نهایی است و از طرفی هم طرح توسعه ۱۱ شهرستان‌ بر اساس برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار گرفته است.