جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

طراحی و تولید ربات حکیم اردبیل جزو ۱۰ فناوری برتر کشور شد - خبر

 

 

طراحی و تولید ربات حکیم اردبیل جزو ۱۰ فناوری برتر کشور شد

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: طراحی و تولید ربات حکیم جزو ۱۰ فناوری برتر کشور است که از سوی محققان و پژوهشگران این استان ساخته شده است.

طراحی و تولید ربات حکیم اردبیل جزو ۱۰ فناوری برتر کشور شد

حبیب ابراهیم‌ پور افزود: این ربات برای حمایت از جامعه پرستاری و در جهت پیشگیری از ویروس کرونا و خدمات‌دهی در بیمارستان‌ها ساخته شده و به تولید انبوه می‌رسد.

وی ادامه‌داد: این ربات به نام حکیم نام‌گذاری شده و دومین ربات پرستاری می‌باشد که بعد از چین در ایران توسط فناوران اردبیلی ساخته شده است.

ابراهیم‌پور بیان‌کرد: در کنار تولید ربات حکیم برای کمک به درمان بیماران مبتلا به بیماری کرونا تولید انواع ماسک به ویژه N۹۵، طراحی و ساخت دستگاه تولید ماسک جراحی و ماسک N۹۵، تولید کابین ضدعفونی کننده و لباس جراحی، راه‌اندازی سامانه اینترنتی غربالگری کرونا و تولید ژل ضدعفونی کننده از جمله فناوری‌های این استان است که تلاش می‌شود این فناوری‌ها توسعه یابد.

وی افزود: به همت هسته‌های فناور پارک علم و فناوری استان اردبیل طراحی و ساخت تونل استریل کننده هوشمند، سیستم بهینه و هوشمند ضدعفونی کننده سطوح وسایط نقلیه، لباس ایزوله مخصوص کادر درمانی، دستگاه ضدعفونی کننده دست و اشیای دستی، تونل ضدعفونی کننده، ساخت دستگاه‌های ضدعفونی کننده برای دستگاه‌های آی‌تی‌ام و همچنین تولید ماسک حرارتی برای افزایش دمای ریه به انجام رسیده و در سال جهش تولید حکایت از توان بالای محققان و پژوهشگران پارک علم و فناوری استان اردبیل است.