جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

ضرورت شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای برای کاهش تصادفات رانندگی - خبر

 

 

ضرورت شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای برای کاهش تصادفات رانندگی

نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای برای کاهش تصادفات رانندگی امری لازم و ضروری است.

ضرورت شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای برای کاهش تصادفات رانندگی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شکور پورحسین نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی افزود:  عمده‌ترین دلیل حوادث و سوانح ترافیکی کیفیت نامناسب جاده‌ها و تولید خودروهای غیراستاندارد است که نیازمند اهتمام ویژه مسئولان ذی‌ربط است و انتظار داریم در این زمینه برنامه‌ریزی‌های اساسی و هدفمند مبنای کار قرار گیرد.

وی با اشاره به این که شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای برای کاهش تصادفات رانندگی امری لازم و ضروری است افزود: انتظار می‌رود با افزایش بودجه رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای افزایش یابد و در این زمینه بتوانیم مشکلات و موانعی را که وجود دارد را به حداقل رسانده و شاهد کاهش سوانح و حوادث جاده‌ای در این زمینه باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم مدیریت مناسب مسئولان مربوطه در این زمینه وضعیت کشور را در حال حاضر بحرانی کرده ‌به طوری که هزاران نفر در سطح کشور در چند سال اخیر جان خود را در حوادث ریلی، هوایی، دریایی و جاده‌ای از دست داده‌اند و شرایطی بهتر از این نیز در آینده دور از انتظار نیست.

پورحسین بیان کرد: تغییر نگرش به حوادث و توسعه شبکه حمل ونقل ریلی، زمینی و هوایی برای جلوگیری از وضعیت بحرانی در برنامه ششم توسعه باید مد نظر قرار بگیرد تا بتوان خروجی‌های مناسبی را در این زمینه شاهد بود ود در راستای توسعه حمل و نقل اقداماتی مناسبی انجام داد.

وی تصریح کرد: از دیگر مواردی که برای کاهش سوانح جاده‌ای باید مورد توجه قرار بگیرد  فرهنگ‌سازی و ارائه آموزش‌های مناسب است که تاکنون در این زمینه اقدامات مناسب و قابل قبولی انجام نیافته که همکاری و مشارکت همه‌جانبه مسئولان مربوطه را می‌طلبد تا بتوانیم در این راستا تلفات جاده‌ای را تا حد قابل توجهی کاهش دهیم.