سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت ساماندهی سایت‌های دفن زباله در شهرهای استان اردبیل - خبر

 

 

ضرورت ساماندهی سایت‌های دفن زباله در شهرهای استان اردبیل

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل گفت: سایت‌های دفن زباله در تمام شهرهای این استان باید ساماندهی و استانداردسازی شود.

ضرورت ساماندهی سایت‌های دفن زباله در شهرهای استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود امامی یگانه در جلسه بررسی وضعیت پسماند شهرهای استان اردبیل افزود: با توجه به تبعات زیست محیطی، سایت های دفن زباله باید ساماندهی و از استاندارد لازم برخوردار باشند.
 
وی بر لزوم اجرای طرح جامع مدیریت پسماند از سوی شهرداری های استان تاکید کرد و گفت: شهرداران باید اجرایی شدن این طرح را در دستور کار قرار دهند.
 
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل تصریح کرد: شهرداری ها روند اقدامات صورت گرفته برای مدیریت پسماند اعم از شناسایی و مطالعه محل دفن زباله، اجرای عملیات اجرایی لازم و ساماندهی محل دفن موقت را به طور مستمر پیگیری و گزارش دهند.
 
وی بیان داشت: شهرداری ها باید اولویت های کاری خود را با برنامه ریزی لازم تدوین و عملیاتی کرده و شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز برای تحقق برنامه ها باید نظارت مستمر داشته باشند.
 
امامی یگانه ارتقا خدمات شهری را با توجه به شروع فصل گردشگری در استان یادآور شد و افزود: زیباسازی فضای شهری ماندگاری گردشگران را افزایش می دهد و شهرداری ها باید با اجرای برنامه منظم نارسایی های را رفع کنند.
 
وی همچنین خواستار برنامه ریزی برای مشارکت هرچه بیشتر اقشار مختلف مردم در توسعه و عمران شهرهای در این استان شد.