جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

ضرورت راه‌اندازی انجمن حمایت از زندانیان در اردبیل - خبر

 

 

ضرورت راه‌اندازی انجمن حمایت از زندانیان در اردبیل

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: راه‌اندازی انجمن حمایت از زندانیان نقش اساسی در کمک به خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد دارد.

ضرورت راه‌اندازی انجمن حمایت از زندانیان در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل دیشب در مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 30 هزار پرونده در دستگاه قضائی اردبیل در حال بررسی است که یکی از اولویت‌های اساسی دادگستری استان تسهیل اجرای روند این پرونده‌ها است.

وی تصریح کرد: دادگستری استان تمام تلاش خود را برای رسیدگی به پرونده‌های موجود به کار گرفته است و در این زمینه نظارت همه‌جانبه‌ای بر نحوه رسیدگی به پرونده‌ها و مطالبات متقاضیان دارد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: یکی از برنامه‌ های دیگر دادگستری جایگزینی به جای مجازات حبس است که در این زمینه اقدامات خوبی انجام یافته و با شرایط قانونی در برخی مواقع از بخش‌های دیگر به جای مجازات حبس استفاده می‌کنیم.

قاصدی تصریح کرد: متاسفانه بسیارای از افراد در حال حاضر به دلیل مشکلات اقتصادی در زندان به سر می‌برند که این امر سبب افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه شده و خانواده‌های این زندانیان با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

وی اظهار کرد: راه‌اندازی انجمن حمایت از زندانیان نقش اساسی در کمک به خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد داشته که انتظار می‌رود با اهتمام خیران و دستگاه‌های قضائی بسیاری از دغدغه‌های خانواده‌های زندانیان جرائم مالی غیرعمد برطرف شود.