سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت توجه به مقاوم‌سازی و ساخت و ساز اصولی ساختمان‌ها - خبر

 

 

ضرورت توجه به مقاوم‌سازی و ساخت و ساز اصولی ساختمان‌ها

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: مقاوم‌سازی، ساخت و ساز اصولی ساختمان‌ها و افزایش نظارت‌ها در این حوزه در معرض توجه قرار ‌گیرد.

ضرورت توجه به مقاوم‌سازی و ساخت و ساز اصولی ساختمان‌ها
میرمحمد سیدهاشمی شامگاه یکشنبه در جلسه هم‌اندیشی و تعامل اعضای نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد: آشنایی کامل مجریان و ناظران از مباحث جدید مقررات ملی ساختمان در استانداردسازی و رعایت ضوابط تعیین شده کمک بسزایی خواهد داشت.
 
وی افزود: مجریان ذی‌صلاح و دارای پروانه با ساخت و بهره برداری اصولی از واحدهای مسکونی، آرامش و امنیت را برای ساکنین و همشهریان به ارمغان می‌آورند و باید در این خصوص تمامی قوانین ابلاغی از سوی نظام مهندسی و دستگاه‌های مرتبط به خوبی اجرا شود.
 
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل تصریح کرد: توجه به ساخت و بهره‌برداری اصولی از واحدهای مسکونی در حال احداث، با نظارت مناسبی انجام خواهد شد و با افزایش تعامل بین مسؤولان و ناظران و مجریان مربوطه شاهد بهره‌مندی مناسب از ساختمان‌ها بر اساس استانداردهای تعیین شده خواهیم بود.
 
سیدهاشمی ادامه داد: ارتقای کیفیت و بهره‌برداری اصولی از ساختمان‌ها از فاکتورهای بسیار مهم و حائز اهمیت در بهره‌برداری و ساخت ساختمان‌ها بوده و در این زمینه توجه کارفرمایان برای بهره‌گیری از  مهندسین زبده و کارشناسان این حوزه ضروری به نظر می‌رسد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی یادآور شد: تمامی تلاش‌های انجام پذیرفته در سازمان نظام مهندسی برای دستیابی به استانداردهای تعیین شده و برقراری سازه‌ها و ساختمان‌های ایمن بوده و از تمامی ظرفیت‌ها در این مسیر بهره خواهیم برد.