جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ضرورت توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی در اردبیل - خبر

 

 

ضرورت توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی در اردبیل

توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی در اردبیل حائز اهمیت است چرا که این موضوع سبب می‌شود صادرات استان اردبیل در حد قابل توجهی توسعه یابد.

ضرورت توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عیسی شاهی‌زارع عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اردبیل در دیدار با مسئولان اتاق بازرگانی اردبیل اظهار داشت: توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی در اردبیل حائز اهمیت است چرا که این موضوع سبب می‌شود صادرات استان اردبیل در حد قابل توجهی توسعه یابد و بتوانیم مشکلات و موانع موجود را از پیش رو برداریم.
 
وی افزود: صنعت مرغداری جزو صنایع تحول یافته در سطح کشور است که ضرورت دارد در استان اردبیل نیز با همکاری بخش خصوصی و دستگاه‌های مرتبط شاهد توسعه ظرفیت ها در صنعت طیور باشیم به طوری که هم‌اکنون نیز ظرفیت تولید ما بیش از نیاز استان بوده و نیاز بازار استان‌های همجوار را تامین می‌کند.
 
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اردبیل گفت: بزرگ‌ترین مشکل نوسانات بازار است که تولید ما را آزار می‌دهد به طوری که برخلاف کشورهای توسعه یافته ما در این صنعت و برای عرضه محصول به بازار متولی خاصی نداریم که ضرورت دارد بحث مدیریت خدمات بازرگانی و آماده سازی تولید برای مصرف کنندگان مورد توجه قرار گیرد.
 
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اردبیل با بیان این که در تولید و عرضه این محصولات ویترین اصلی عرضه مناسب این محصولات و توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی است بیان کرد: تا زمانی که متولی مشخصی در کشور این مدیریت خدمات بازرگانی را عهده‌دار نشود بازار این عرصه دچار آشفتگی خواهد بود.
 
شاهی‌زارع بیان کرد: همواره تولید ما با این خلا گرفتار دلالان بوده و نتیجه توسعه سرمایه‌گذاری را در این بخش به عینه شاهد نخواهیم بود که ضروری است همچون کشورهای توسعه یافته به فکر راه‌اندازی این شرکت‌ها و مجموعه‌های خدمات بازرگانی در این عرصه باشیم.