جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

ضرورت تعامل دولت و مجلس برای تعدیل قیمت کالاها - خبر

 

 

ضرورت تعامل دولت و مجلس برای تعدیل قیمت کالاها

امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به کاهش قیمت ارز و سکه اظهار داشت: الحمدلله قیمت دلار و سکه رفته رفته پایین می آید اما از پایین آمدن قیمت کالاها که به بهانه دلار بالا برده شد خبری نیست.

ضرورت تعامل دولت و مجلس برای تعدیل قیمت کالاها

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عاملی اظهار داشت: ا از دولت و مجلس می خواهم در میان کالاها روی کالاهای اساسی تمرکز کنند؛ اگر در خصوص کالاهای اساسی، قیمت ها تعدیل شود ملت ما ملت قانعی هستند و راضی می شوند.

وی ادامه داد: رئیس مجلس در مصاحبه این هفته گفت "سود بالای بانکی مخل اقتصاد کشور است". این اظهارات از رئیس مجلس پذیرفته نیست چون تصویب قانون دست مجلس است. مجلسی که در غوغای اقتصادی اخیر نتوانست حتی یک طرح ارائه و آب روی آتش بریزد حداقل در این خصوص اقدام کند.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دولت محترم برای پایان دادن به اعتراضات خوزستان، یک ماه از مطالبات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه شوش را به حساب آنها واریز کرد ؛ در این خصوص توجه مسئولین به یک نکته حائز اهمیت است ؛ متاسفانه یک رویه ناپسند مدیریتی هزینه سنگینی بر کشور و حیثیت جهانی ملت ما تحمیل کرده است ؛ آن رویه غلط این است که وقتی بحران تدریجا خود را نشان می دهد مسئولین دست به کار نمی شوند و تماشا می کنند اما وقتی بحران به اوج می رسد ، فورا مسئولین به میدان می آیند و به راحتی بحران را حل می کنند.

وی در این ارتباط مشکلات  نیروگاه اردبیل را نیز خاطر نشان شد و از مسئولان خواست برای حل این مشکلات فورا دست بکار شوند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل همچنین با اشاره به طرح ملی توسعه و آبادانی بنیاد مستضعفان در شهرستان گرمی گفت : این نهاد در قدم اول 15 میلیارد تومان برای شروع کار اختصاص داده است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها به جنایات جرج بوش پدر اشاره کرد وگفت : وی از جمله کسانی بود که آرزو کرده بود سقوط جمهوری اسلامی را ببیند اما خودش به داستانها ملحق شد.

وی ساقط کردن هواپیمای ایرانی و شهادت 290 نفر از مسافران بی گناه ،  مناقشه قره باغ و اشغال خاک آذربایجان و نسل کشی خوجالو را از جمله جنایاتی دانست که بوش پدر نقش اصلی را در آنها داشت.