سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت تعامل تمامی نهادها در امر ترویج اقامه نماز در کشور - خبر

 

 

ضرورت تعامل تمامی نهادها در امر ترویج اقامه نماز در کشور

مدیر روبط عمومی و امور استانهای ستاد اقامه نماز کشور گفت برای ترویج فرهنگ نماز باید تمامی دستگاهها و ارگانهای مرتبط با امورات فرهنگی و آموزشی وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

ضرورت تعامل تمامی نهادها در امر ترویج اقامه نماز در کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مسعود دریس که در جمع خبرنگاران استان سخن می گفت افزود ستاد اقامه نماز برنامه های مختلفی برای گروه های سنی مختلف و حتی برای اقشار مختلف جامعه طرح ریزی کرده تا افراد جامعه بیشتر به فریضه نماز توجه کنند. وی افزود تغییر رویکرد اجلاس سراسری نماز و توجه بیشتر به آثار هنری با موضوع نماز مخصوصا در حوزه برنامه های تلویزیونی و مستند وپویا نمایی و توجه به تولید محتوی در فضای مجازی باعث شدتا با استقبال هنرمندان و صاحبان فکر و اندیشه در این حوزه روبرو شویم به طوری که بیش از 2هزار و 600 اثر برای اجلاس امسال ارسال شده بود که برنامه های پر مغز و تاثیر گذاری بودند.

مدیر امور استانهای ستاد اقامه نمازگفت در راستای بهره گیری از ظرفیت های وزارت آموزش و پرورش طرح مبین برای توانمند سازی مدیران مدارس متوسطه اول و دوم در به کار گیری ظرفیت های مختلف در تشویق دانش آموزان طراحی شده و در تمامی استانهای کشور با حضور اساتید مجرب برگزار شده است.

دریس اجرای طرح سلامت معنوی در بیمارستانهای کشور را یکی دیگر از طرح های موفق این ستاد دانست و گفت این طرح در واقع آموزش احکام نماز بیماران به کارکنان بیمارستان است تامشکل بسیاری از بیماران که در مراکز درمانی بستری میشدند و به دلیل عدم آشنایی با احکام نماز در شرایط بیماری از این فریضه محروم بودند با اجرای این طرح حل شود و خوشبختانه اجرای طرح سلامت معنوی با استقبال این افراد هم روبروشده است.

وی اقامه نماز جماعت صبح در مساجد کشور را جزو برنامه ای این ستاد دانست و گفت خوشبختانه امسال در سطح کشور بیش از 2هزار مسجد به جمع مساجدی که نماز جماعت صبح در آنها اقامه می شود اضافه شده اند. مدیر امور استانهای ستاد اقامه نماز در خصوص برگزاری اجلاس سراسری نماز در اردبیل هم گفت در صورت تمایل مسئولان استان وفراهم شدن شرایط لازم برای برگزاری اجلاس این ستاد علاقه مند است که اجلاس سراسری نماز به میزبانی اردبیل برگزار شود. در صورت تمایل برای پخش مصاحبه با آقای مسعود دریس گرفته شده است.