جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

ضرورت تشکیل نظام جامع اطلاعات بازار کار در استان - خبر

 

 

ضرورت تشکیل نظام جامع اطلاعات بازار کار در استان

استاندار اردبیل گفت: آمارهای اشتغال به لحاظ دقیق و قابل استناد نبودن به نظرسنجی ها شباهت دارند و براین اساس تشکیل نظام جامع اطلاعات بازار کار در این استان ضرورت دارد.

ضرورت تشکیل نظام جامع اطلاعات بازار کار در استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، خدابخش در جلسه کارگروه اشتغال استان افزود: ایجاد اشتغال وظیفه اصلی دستگاه های دولتی است و در این راستا از هر فعالیتی که منجر به اشتغال شود، حمایت می کنیم.

وی همچنین برتشکیل کمیته اشتغال ایثارگران استان با هدف بررسی و رفع مشکلات کار و اشتغال جامعه هدف تاکید کرد. استاندار اردبیل با بیان اینکه بزرگداشت کارآفرینان کار ارزشمندی است گفت: باید کارآفرینان برتر و صاحب فکر استان که در عمل به ایده هایشان زمینه اشتغال و کار جوانان را فراهم کرده اند، تا مهرماه امسال روند انتخاب، معرفی و تجلیل کارآفرینان استان در جشنواره کارآفرینان برتر انجام شود.

خدابخش افزود: بخشودگی اصل، سود و جرائم تسهیلات واحدهای تولیدی راکد و مشکل دار در حوزه اختیارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان نیست و موانع واحدهای یادشده باید به دستگاه های بالادستی ارجاع داده شود.

منوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم گفت: تاکنون 10 جشنواره کارآفرینان برتر در کشور برگزار شده و در شش مورد آن کارآفرینانی از استان اردبیل معرفی و تجلیل شدند. وی افزود: امسال نیز چند کارآفرین برتر از سه کارخانه تولیدی از استان برای شرکت در جشنواره ملی کارآفرینان برتر معرفی خواهند شد.