رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

ضرورت تشدید نظارت بر فرآیند ساخت و ساز در اردبیل - خبر

 

 

ضرورت تشدید نظارت بر فرآیند ساخت و ساز در اردبیل

نظارت بر فرآیند ساخت و ساز استان یکی از مولفه‌های مهم برای کاهش خسارات احتمالی است و در همین راستا نظارت بر ساخت ساختمان ها در اردبیل تشدید می‌شود.

ضرورت تشدید نظارت بر فرآیند ساخت و ساز در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود امامی‌یگانه، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل در جلسه کارگروه مخاطرات زلزله و رانش زمین در اردبیل اظهار داشت: در کنار اقدامات خوبی که برای مقاوم سازی مسکن به ویژه در روستاها انجام می‌شود، ضرورت تشدید نظارت بر فرآیند ساخت و ساز یکی از مولفه‌های مهم برای کاهش خسارات احتمالی در شرایط وقوع زلزله محسوب می‌شود.

وی افزود: باید در صنعت ساختمان مکانیزمی تعریف شود که مقررات، آیین‌نامه‌ها و ضوابط به دقت رعایت شود و در برنامه ششم توسعه پیوست مدیریت بحران برای کلیه طرح‌های عمرانی و توسعه شهری و روستایی پیش‌بینی شده است و باید کلیه اقدامات با لحاظ پایداری حداکثری در شرایط وقوع حوادث طبیعی منطبق شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: آموزش‌های مستمر به دست‌اندرکاران ساخت و ساز با بررسی نقاط قوت و ضعف در ساختمان‌های تخریب شده زلزله کرمانشاه با محوریت کارگروه مخاطرات زلزله ارائه شود.

امامی‌یگانه بیان کرد: رعایت مقررات، ضوابط و آیین‌نامه‌های موجود در تمامی مراحل طراحی و اجرای ساختمان آسیب‌پذیری ساختمان‌ها را در شرایط وقوع مخاطرات طبیعی مانند زلزله به حداقل قابل توجهی کاهش می‌دهد که انتظار می‌رود در این زمینه مسئولان و دستگاه‌های مرتبط اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی تصریح کرد: اقدامات پیشگیرانه متولیان امر مدیریت شرایط بحرانی را تسهیل می‌کند که به طور حتم برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شود  تا بتوانیم در این زمینه شاهد برطرف کردن مشکلات و موانع پیش‌رو در این راستا باشیم.