سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت ترویج فرهنگ قرآنی در محیط‌های اجتماعی و خانوادگی - خبر

 

 

ضرورت ترویج فرهنگ قرآنی در محیط‌های اجتماعی و خانوادگی

معاون فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: هر آن‌چه انسان نیازمند به آن است در قرآن کریم آمده و با ترویج فرهنگ قرآنی بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی برطرف خواهد شد.

ضرورت ترویج فرهنگ قرآنی در محیط‌های اجتماعی و خانوادگی
مصطفی کافی در مراسم تجلیل از منتخبین مسابقات قرآنی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: بهترین هدیه برای بشریت، هدیه‌ای است که با آن زندگی کند، و آن چیزی جز تعالیم و آموزه‌های آسمانی نمی‌تواند باشد.
 
وی با اشاره به اهمیت دو نعمت امنیت و سلامتی برای بشریت، اظهار داشت: ائمه معصومین نیز با در ک اهمیت این دو مهم توجه خاصی به آن‌ها داشتند، چراکه بقا و دوام زندگی بشریت به آن‌ها وابسته است.
 
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان این موضوع که هر چه بشر طی سالیان طولانی و با تجربه‌ای که به دست آورده است برای زندگی ارائه کرده، دین مبین اسلام 14 قرن پیش آن‌ها را تبیین نموده است.
 
کافی افزود: هر آن‌چه انسان نیازمند به آن است به صورت کلی در قرآن کریم بر پیامبر نازل شده است و ما باید به پیروی از چنین دینی که متناسب با فطرت بشری و در راستای امنیت روحی و روانی بشریت است افتخار کنیم.
 
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل اموزش و پرورش استان اردبیل  از فرهنگیان حاضر در جلسه خواست تا فرهنگ قرآنی را در محیط های اجتماعی و خانوادگی ترویج دهند و در ادامه افزود: مبانی دینی ما ان‌قدر استحکام دارد که متناسب با فطرت بشر بوده و یکی از دستورات دینی ما که با فطرت بشر آشنایی بیشتر دارد، تعالیم آسمانی است و اگر فطرت را بشکافیم متوجه می‌شویم که آیات الهی در آن نهفته است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، کافی در بخش دیگری از سخنانش عامل غفلت بشریت را از فطرت، فراهم نبودن محیط دانست و خاطرنشان ساخت: زمینه را باید فراهم کنیم تا فطرت خداجوی ظور پیدا کند.