جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

ضرورت بهبود فضای کسب و کار در سال جهش تولید - خبر

 

 

ضرورت بهبود فضای کسب و کار در سال جهش تولید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت:مهم‌ترین وظیفه دولت بهبود اساسی فضای کسب و کار بوده و نقش دانشگاهیان در جهش تولید و در شناسایی و حل مسائل تولیدی و اقتصادی کشور بسیار مهم است.

ضرورت بهبود فضای کسب و کار در سال جهش تولید

اسحاق رسولی اظهار کرد: مهم‌ترین وظیفه دولت بهبود اساسی فضای کسب و کار بوده و نقش دانشگاهیان در جهش تولید و در شناسایی و حل مسائل تولیدی و اقتصادی کشور بسیار مهم است.

وی افزود: قابل قبول نیست که ۴۵ روز طول می‌کشد تا یک شرکت ثبت شود و بنابراین باید با رویکرد انقلابی درباره قوانین دست و پاگیر و محدودیت‌های بسیاری که جلوی پای کارآفرینان و تولیدکنندگان وجود دارد، اقداماتی انجام پذیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: بین شرایط کسب‌ و‌ کار سه عامل مهم شامل بیمه، مالیات و بانک مطرح هستند که در کشور ما هنوز این سه عامل مشوق تولید نبوده و بیشتر تولید‌کنندگان از دست این سه عامل در تنگنا هستند و لازم است دولت در شرایط کسب و کار تحول انقلابی انجام دهد.

رسولی تصریح کرد: رانت‌خواری‌ها باید از بخش اقتصادی حذف و شرایط عادلانه و منصفانه برای رقابت فعالان اقتصادی فراهم شود و بخش خصوصی هم باید قواعد کسب و کار و تولید در دنیای جدید را رعایت کند.

وی اندیشه بازاریابی و بازارسازی را مهم دانست و بیان کرد: باید دانست چه چیزی را چگونه و با چه کیفیتی تولید کرد تا در بازار موفق بوده و رضایت مردم را کسب کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل افزود: در دانشگاه آزاد سراهای نوآوری، مرکز رشد واحدهای فن‌آور و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال هستند که می‌توانند در جهش تولید نقش تعیین‌کننده داشته باشند.