رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

ضرورت انجام تحلیل بازار تجاری روسیه - خبر

 

 

ضرورت انجام تحلیل بازار تجاری روسیه

رئیس مرکز پژوهش اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: برای رونق اقتصادی و افزایش میزان صادرات، تحلیل بازار روسیه به عنوان بازار جدید صادراتی انجام گردد.

ضرورت انجام تحلیل بازار تجاری روسیه
محمد حسن‌زاده پیش از ظهر امروز در تشریح آخرین وضعیت صادرات استان در جلسه شورای دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: یکی از سیاست‌های مورد اجرا برای افزایش صادرات تولید کالاهای جدید با رویکرد صادراتی بوده و در این حوزه اتاق بازرگانی دو برنامه و رویکرد را در نظر گرفته است.
 
وی توضیح داد: برای افزایش میزان صادرات  شناسایی کالاهای صادر شده از گمرک مرزی استان که گمرک مبداء آن‌ها سایر استان‌های کشور بوده و در ادامه بررسی توجه به تولید محصولات با مدنظر قرار دادن منابع طبیعی و نیروی انسانی موجود انجام پذیرد.
 
رئیس مرکز پژوهش اتاق بازرگانی استان اردبیل تصریح کرد: برای موفقیت‌های بیشتر در میزان صادرات می‌بایست تحلیل بازار روسیه به عنوان بازار جدید صادراتی انجام شده و شناسایی کالاهای وارداتی این کشور از جمله سیاست‌های مدنظر قرار گیرد.
 
حسن‌زاده شناسایی مسیرهایی که منتج به افزایش میزان صادرات و رونق اقتصادی استان می‌شود را لازم شمرد و ادامه داد:  چنانچه سیاست‌های کشور بر این محور بوده که بر اساس مزیت‌های نسبی اقدام شود، مزیت نسبی اردبیل با ایجاد منطقه آزاد تجاری بوده و باید از فرصت‌های تجاری موجود در این بخش استفاده کرد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی یادآور شد: سیاست مشترک کشورهای موفق با سرمایه‌گذاری و توجه به زیرساخت‌هایی نظیر مسیرهای ارتباطی، جاده‌ها و راه‌آهن تحقق پیدا کرده و با مشخص کردن صنایع کلیدی و حساس و اعطای اعتبارات و کاهش مالیات آنان زمینه رونق اقتصادی و افزایش بازدهی و سود بنگاه‌های اقتصادی فراهم می‌شود.