رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

ضرورت آموزش تشکل‌های گردشگری اردبیل - خبر

 

 

ضرورت آموزش تشکل‌های گردشگری اردبیل

استاندار اردبیل به ضرورت آموزش مستمر تشکل‌ها و فعالان گردشگری با هدف ارائه کیفی خدمات و افزایش رضایت و ماندگاری مسافران تاکید کرد.

ضرورت آموزش تشکل‌های گردشگری اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل امروز در جلسه هم اندیشی با جامعه تاسیسات اقامتی و آبدرمانی‌های سرعین گفت: تمام افراد و تشکل‌های مرتبط با گردشگری، حتی مغازه‌داران باید دوره‌‌های تشریفات گردشگری را سپری کنند.
 
او تعریف محور گردشگری شمال_جنوب در اردبیل برای ایجاد مزیت‌های خاص گردشگری به نسبت پتانسیل‌های هر منطقه را ضروری خواند و افزود: پراکنش قابلیت‌های خاص گردشگری در استان باید به گونه‌ای باشد تا گردشگری که از هر سمت به اردبیل وارد می شود؛ خواهان بازدید از کل استان باشد.
 
رئیس شورای اداری استان گفت: حجم ورود گردشگر و افزایش ماندگاری مسافران چشمگیر بوده و باید به‌گونه‌ای عمل شود که آحاد مردم از مزیت‌های این اتفاق خوب منتفع شوند.
 
بهنام‌جو درخصوص مطالبه  جامعه اقامتی استان مبنی بر توافق ایجاد مراکز اقامتی توسط دستگاه‌های دولتی گفت: استفاده از چنین مراکزی در شرایط پیک و در صورت اشکال۱۰۰درصدی هتل‌ها و مراکز گردشگری باید انجام شود‌.
 
او افزود: هتل‌اسکول سرعین که با همت اداره کل میراث فرهنگی استان و دانشگاه ازاد اسلامی در حال اتمام مراحل نهایی خود است تا مهرماه و بعد از سفر رئی جمهور آعاز بکار میکند.
 
استاندار اردبیل با بیان اینکه آب و هوای خاص استان به گونه‌ای است که در زمستان می‌تواند جاذب گردشگران از سراسر دنیا باشد،  تاکید کرد: وجود آب‌های گرم زیرزمینی و بارش برف به حد کافی، اردبیل را خواستگاه زمستان بیدار در سطح کشور کرده است.
 
رئیس شورای اداری استان نگاه متفاوت و جدید به جشنواره زمستان بیدار، در سطح جهانی را خواستار شد و گفت: جشنواره زمستانی ما باید محتوایی چند بُعدی برای سلایق و دیدگاه‌های مختلف گردشگران داشته باشد.