سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

ضرورت افزایش ایستگاه‌های صدور کارت ملی هوشمند برای متقاضیان - خبر

 

 

ضرورت افزایش ایستگاه‌های صدور کارت ملی هوشمند برای متقاضیان

فرماندار گرمی با اشاره به مراجعه روزانه بیش از 150 متقاضی برای تعویض کارت ملی هوشمند بر ضرورت گسترش و توسعه ایستگاه کاری در این شهرستان تاکید کرد.

ضرورت افزایش ایستگاه‌های صدور کارت ملی هوشمند برای متقاضیان

میرعلی رحیمی‌زاد صبح امروز در بازدید از تنها ایستگاه کارت ملی هوشمند و شناسنامه در گرمی از مهمترین مزیت‌های صدور کارت کلی هوشمند را داشتن امنیت بالا و اطلاعات کامل عنوان کرد.

وی گفت: به دلیل تعبیه شدن اثر انگشت در این نوع کارت‌ها امکان سوء استفاده از آن وجود ندارد.

فرماندار گرمی با اشاره به مراجعه روزانه بیش از 150 نفر از متقاضیان تعویض کارت ملی در این شهرستان یادآور شد: در جهت خدمات‌رسانی بهتر به مردم باید شاهد گسترش و توسعه ایستگاه کاری در این شهرستان باشیم.

رحیمی‌زاد با اشاره به پیش‌بینی قانونی این طرح که باید کارت هوشمند همه مردم صادر شود، افزود: در شهرستان گرمی شاهد حضور ماهانه هزاران نفر متقاضی برای تعویض کارت ملی هوشمند هستیم.

این مسئول از در حال اجرا بودن دو ایستگاه صدور کارت ملی هوشمند دیگر در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: امید می‌رود با واگذاری امور مربوط به کارهای ثبت‌احوال به دفاتر پیشخوان روند صدور شناسنامه‌های مکانیزه و کارت ملی هوشمند در این شهرستان تسریع یابد.

رئیس شورای ثبت‌احوال گرمی با اشاره به شایعاتی در مورد قطع دریافت یارانه افراد فاقد کارت ملی هوشمند ادامه داد: افراد دارای کارت ملی کاغذی نیز یارانه خود را دریافت می‌‌‌کنند.

رحیمی‌زاد از کسانی که کارت ملی هوشمند خود را تاکنون دریافت نکرده‌اند خواست برای این منظور به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

رئیس اداره ثبت‌احوال گرمی هم در این بازدید از صدور بیش از 14 هزار کارت هوشمند ملی در این شهرستان خبر داد.

علی ایمانی عنوان کرد: این تعداد کارت ملی هوشمند از ابتدای آغاز طرح در سال 92 تا 9 ماهه سال‌جاری صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان این طرح 70 هزار کارت ملی هوشمند برای افراد بالای 15 سال صادر شود.