سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ضرورت اصلاح وضعیت سایت زباله خلخال/ در بحث حقوق عامه با کسی تعارف نداریم - خبر

 

 

ضرورت اصلاح وضعیت سایت زباله خلخال/ در بحث حقوق عامه با کسی تعارف نداریم

دادستان عمومی وانقلاب خلخال گفت: وضعیت موجود سایت زباله خلخال قابل قبول عموم نبوده و در بحث حقوق عامه با مقامی یا فردی تعارفی نداریم.

ضرورت اصلاح وضعیت سایت زباله خلخال/ در بحث حقوق عامه با کسی تعارف نداریم
آرش جعفری در بازدید از سایت زباله خلخال اظهار کرد: وضعیت سایت زباله خلخال مورد قبول مردم و مقام قضایی نیست و در بحث حقوق عامه با مقامی یا فردی تعارفی نداریم. 
 
وی با اشاره به اینکه سایت زباله خلخال در وضعیت فعلی تهدید علیه بهداشتی عمومی مردم این شهر است، افزود: وضعیت موجود به هیچ وجه مورد پذیرش نیست و در صورت قصور مسؤولان و عدم تحقق اهداف کوتاه مدت، اقدامات قضایی انجام می‌شود.
 
دادستان عمومی و انقلاب خلخال با اشاره به اینکه تصاویر ضبط شده توسط مردم مستقیما به مقام قضایی رسیده و جای هیچ‌گونه اغماضی وجود نداشته و مردم از ما پاسخ مناسبی درخواست دارند.
 
جعفری بیان داشت: تفکیک زباله شهری از زباله بهداشتی و بیمارستانی وظیفه دانشکده علوم پزشکی و شهرداری است و بعد از انتقال به این سایت باید در مکانی دیگر به سرعت دفن شود.
 
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خلخال با تعیین ضرب الاجل یک هفته‌ای برای خاتمه دادن به وضعیت نامناسب سایت زباله کرنو خلخال گفت: رصد مستمر تا تعیین تکلیف قطعی سایت زباله، دفن اصولی و بهداشتی پسماندها با تایید و نظارت محیط زیست و مخصوصا زباله‌های بیمارستانی، فنس کشی محل سایت و جلوگیری از فعالیت زباله‌گردها از مطالبات شهروندان خلخالی از مقام دادستانی است و قطعا دادستان با قدرت با متخلفین طبق قانون و اینکه این سایت تهدید علیه بهداشتی عمومی است برخورد خواهد کرد.