رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

ضرورت احداث بیمارستان هزار تختخوابی در اردبیل - خبر

 

 

ضرورت احداث بیمارستان هزار تختخوابی در اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: احداث بیمارستان هزار تختخوابی در اردبیل با توجه به جمعیت موجود و جمعیت شناور استان امری حیاتی و ضروری است.

ضرورت احداث بیمارستان هزار تختخوابی در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قدرت اخوان اکبری در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: بر اساس سطح بندی خدمات درمانی از طرف وزارت بهداشت، هدف گذاری تا سال 1404 بالغ بر سه هزار و 400 تخت بیمارستانی استان پیش‌بینی شده و در این راستا احداث بیمارستان هزار تختخوابی در اردبیل با توجه به جمعیت موجود و جمعیت شناور استان امری حیاتی و ضروری است.
 
وی افزود: با وجود توسعه درمانی و افزایش تخت‌های بیمارستانی در چند سال اخیر اما امکانات و تخت‌های موجود جوابگوی مراجعات مردمی در استان نیست و این موضوع را می‌شود با مشاهده تخت‌های اکسترا  و پر از بیمار بیرون از بخش در راهروهای بیمارستانی درک کرد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اجرای برنامه عملیاتی دانشگاه را یکی از اولویت‌های اساسی دانست و گفت: در راستای توسعه درمانی و بهداشتی و آموزشی، فرهنگی و سایر بخش های دانشگاه برنامه عملیاتی سال 97 ترسیم شده است و امیدواریم با پیگیری معاونان و مسئولان اجرایی دانشگاه در سال 97 به هدفگذاری تعیین شده دست پیدا کنیم.
 
اخوان اکبری تصریح کرد: امسال هدف‌گذاری دانشگاه برای توسعه درمانی و رفع مشکلات درمانی به ویژه اتمام پروژه اورژانس بیمارستان امام(ره) اردبیل ساختمان تروما، بیمارستان پارس‌آباد و گسترش بیمارستان مشگین‌شهر با 97 تخت بستری و توسعه فضاهای آموزشی است.
 
وی ارتقای شاخص‌های بهداشتی و اجتماعی  را نیز یکی از اهداف عمده دانشگاه در سال جدید دانست و گفت: ارتقای کمی و کیفی شاخص‌ها و خدمات بهداشتی در سال جدید مد نظر است به ویژه در بحث اجتماعی‌سازی سلامت با توجه به ایجاد معاونت جدید دانشگاه، اقدامات اساسی در راستای جلب مشارکت‌های مردمی و ارگان‌های مرتبط با سلامت برداشته می‌شود.