رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

ضرورت اجتناب از شنا در رودخانه‌ها و کانال‌های آب اردبیل - خبر

 

 

ضرورت اجتناب از شنا در رودخانه‌ها و کانال‌های آب اردبیل

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: همشهریان و گردشگران به منظور جلوگیری از هرگونه حادثه ناگوار از شنا در رودخانه‌ها، سدها و کانال‌های آب به ویژه در مکان‌های ناشناخته خودداری کنند.

ضرورت اجتناب از شنا در رودخانه‌ها و کانال‌های آب اردبیل

فرهاد عبدالعلی‌پور در جلسه مدیریت و پیشگیری از مشکلات شنای غیرمجاز و غرق شدگی در فصل تابستان به موضوع اقدامات لازم توسط دستگاه‌های اجرایی جهت جلوگیری از غرق شدگی در فصل تابستان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه غرق شدگی دومین علت مرگ ناشی از حوادث غیر عمدی در دنیا می‌باشد هر سال با شروع فصل گرما شهروندان و میهمانان تابستانی برای شنا به سدها، رودخانه‌ها و کانال‌های آبی استان می‌روند که در برخی مواقع با حوادث ناگواری از جمله غرق شدن همراه است.

وی افزود: کانالها، رودخانه‌ها و سدها از نقاط حادثه خیز هستند که بیشترین غرق شدگی در این مناطق اتفاق می‌افتد و انتظار می‌رود شرکت آب منطقه‌ای با نصب علائم هشدار دهنده در اطراف این نقاط و با انجام اقدامات پیشگیرانه، عملیاتی و اجرایی جهت کاهش تلفات جانی در دستور کار خود قرار دهند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر استان با تشکیل کلاس‌های آموزشی نجات غریق، تعداد ناجیان خود را در سطح استان به حداکثر برساند.

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالعلی‌پور تاکید کرد: همه دستگاه‌های متولی و مرتبط   جهت پیشگیری و به خاطر حفظ جان مردم٬ با  ارسال پیامک، پخش کلیپ‌های آموزشی، تهیه بروشور، نصب بنرهای اطلاع‌رسانی و زیر نویس تلویزیونی  هشدارهای لازم را به اطلاع مردم برسانند.