جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

ضرورت اتصال راه گردشگری مشگین‌شهر به سرعین - خبر

 

 

ضرورت اتصال راه گردشگری مشگین‌شهر به سرعین

مدیرعامل شرکت مکان شهر (پل معلق) گفت: اتصال راه گردشگری مشگین‌شهر ـ سرعین زمینه توسعه و توانمندسازی گردشگری استان اردبیل را در یک زنجیره کامل فراهم می‌آورد.

ضرورت اتصال راه گردشگری مشگین‌شهر به سرعین

حسین عباسی‌نیا اظهار کرد: شایسته نیست شهرهای گردشگری استان اردبیل با نگاه خصومت و یا تفرقه‌انگیز نسبت به معرفی جاذبه‌های خود اقدام کنند بلکه ما معتقدیم تکمیل کننده پل معلق در مشگین‌شهر آب‌های گرم و ورود گردشگران متعدد به سرعین است که می‌تواند هم باعث رونق گردشگری در مشگین‌شهر شده و هم رونق مضاعفی را به سرعین ببخشد.

وی با بیان اینکه تصمیم گرفتیم تا به مناسبت‌های مختلف جشنواره‌ها و برنامه‌های آیینی معنوی و مذهبی را در مجموعه پل معلق برگزار کنیم گفت ما تاکنون 46 برنامه در قالب جشنواره‌ها و یادوارهای مختلف از جشنواره ملی فطیر گرفته تا آیین چهارشنبه سوریٰ آیین باستانی عید نوروز، یادواره شهدای مدافع حرم و .... را برگزار کنیم و همچنان آمادگی داریم تا در این مجموعه زیبای گردشگری برنامه‌های موسیقی، جشن‌ها، جشنواره‌ها و برنامه‌اهی مناسبتی دیگر را برگزار کنیم.

مدیرعامل شرکت مکان شهر (پل معلق) گفت: اتصال راه گردشگری مشگین‌شهر – سرعین زمینه توسعه و توانمندسازی گردشگری استان اردبیل را در یک زنجیره کامل فراهم می‌آورد.

عباسی‌نیا بیان کرد: تلاش ما بر این است تا بتوانیم در کنار این جشنواره‌ها جوایزی را نیز برای حاضران در پل معلق و خریداران بلیط برگزار کنیم که سال به سال قطعا بر تنوع و اعتبار آن افزوده خواهد شد.

60 متر از پل معلق شیشه‌ای می‌شود

وی با بیان اینکه نصب شیشه در بخشی از محل عبور مردم از پل معلق انجام شده است، افزود: تصمیم داریم تا 60 متر از این پل معلق را شیشه‌ای کنیم.

مدیرعامل شرکت مکان شهر (پل معلق)  ورودی گردشگران به این مجموعه را نسبت به سال گذشته 40 درصد با روند افزایشی اعلام کرد و گفت: ما در برخی از ایام نظیر عید فطر غافل‌گیر شدیم به طوری که رکود ورود گردشگران به این مجموعه در این ایام شکسته شد.

راه‌اندازی ورزش‌هایی هوایی و هیجانی در پل معلق

عباسی‌نیا به طرح‌های توسعه‌ای مجموعه گردشگری نور سبلان اشاره کرد و گفت: ما قصد داریم تا ورزش‌های هوایی و هیجانی را که اغلب عجیب و غریب هستند نظیر زیپ‌لاین با ارتفاع 110 متر و طول 400 متر در این مجموعه راه‌اندازی کنیم که این کار را مرحله به مرحله برای ایجاد هیجان بیشتر در این مجموعه گردشگری راه‌اندازی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در مراحل بعدی راه‌اندازی چرخ فلک معلق، رستوران معلق و حتی مراکز اقامتی معلق در دستور کار است که به تدریج این پروژه‌ها را اجرایی خواهیم کرد تا مشگین‌شهر را در زنجیره گردشگری استان اردبیل در کنار سرعین و سایر مناطق به ورود گردشگران البته متناسب با توسعه زیرساخت‌ها تشویق و ترغیب کنیم.

مدیرعامل شرکت مکان شهر (پل معلق) با بیان اینکه تا آخر آبان ماه قصد اجرا و راه‌اندازی زیپ‌لاین را با ظرفیت پذیرش روزانه 500 نفر در این مجموعه گردشگری داریم، یادآور شد: ما معتقدیم باید جشنواره‌های زمستانی توسعه پیدا کند  چرا که در تمام دنیا با بارش برف لذت گردشگری چندین برابر می‌شود که همه ما باید به توانمندسازی جشنواره‌های گردشگری زمستانی کمک کنیم.

عباسی‌نیا با بیان اینکه با هتل‌ها و مراکز اقامتی در تبریز و شهر سرعین به تعداد بیش از 20 مورد حتی هتل‌های بین‌المللی درجه یک تفاهمنامه‌ای داریم تا گردشگران خود را عازم پل معلق بکنند، تصریح کرد: در این زمینه ما معتقد به یک رقابت سالم به جای تقابل هستیم تا اصل رفاقت را جایگزین عداوت و یا دشمنی کنیم چرا که ما بر این باوریم که اگر پل معلق در مشگین رونق بگیرد عواید آن نصیب سایر مناطق گردشگری استان اردبیل خواهد شد.

پل معلق سازه برتر کشور انتخاب می‌شود

وی به ارزیابی ملی از سازه‌های برتر کشور با تکیه بر دانش بومی اشاره کرد و گفت: سازه پل معلق جزو 10 سازه برتر کشور انتخاب شده چرا که بخش عظیمی از این پروژه با تکیه بر نظام فنی و مهندسی بومی اجرایی شده و به یقین در اواسط مهر ماه شاهد معرفی پل معلق به عنوان سازه برتر سال 94 کشور خواهیم  بود.

مدیرعامل شرکت مکان شهر (پل معلق)  با بیان اینکه به اذعان بسیاری از کارشناسان پل معلق مشگین‌شهر حتی زیباتر از پل معلق واقع در کشور کانادا است که آن هم به دلیل واقع شدن در دامنه زیبای سبلان است گفت: ما اگر می‌خواهیم گردشگران خارجی را جذب کنیم باید زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم که در این بین بیشترین تاکید ما بر تکمیل جاده سبز گردشگری سرعین – مشگین‌شهر است که می‌تواند برای هر دو منطقه مفید باشد.

عباسی‌نیا تصریح کرد: بنده معتقدم اگر این جاده دسترسی به شکل مناسب احداث شود و حتی در این زمینه کمپینی نیز شکل بگیرد عایدات آن بیشتر از منطقه آزادی خواهد بود که برای تصویب آن سال‌ها است انتظار می‌کشیم.

وی تاکید کرد: با ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری که در مناطق مختلف استان اردبیل وجود دارد تنها با تامین برخی از زیرساخت‌ها ما به راحتی می‌توانیم به جای 800 تا 900 هزار نفر ورودی گردشگر به مشگین‌شهر سالانه شاهد حضور 12 تا 15 میلیون گردشگر در سرعین و مشگین‌شهر باشیم که این کار دور از دسترس نیست.

مدیرعامل شرکت مکان شهر (پل معلق)  وحدت، تعامل و همگرایی مسؤولان شهرستان سرعین و مشگین‌شهر را در پیگیری اجرای این زیرساخت‌ها و پروژه‌ها یادآور شد و گفت: به جای تفرقه و دودستگی باید به سمتی حرکت کنیم تا با تعامل و همفکری و همکاری خوب هتل‌هاٰ مراکز اقامتی سرعین و آبگرم‌های متعدد بتوانیم جشنواره‌ها و برنامه‌های جذاب گردشگری را تدارک دیده و زمینه جذب گردشگران داخلی و خارجی را فراهم کنیم.

عباسی‌نیا اظهار کرد: امسال تصمیم داریم از همین جشنواره زمستانی کار مشترکی را با سرعین آغاز کنیم   تا با دعوت از هنرمندان و چهره‌های ورزشی و هنری معروف کشور با هزینه‌ای کمتر بتوانیم جشنواره‌های زمستانی خوبی را نیز راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: ما اولین شرکت خصوصی گردشگری هستیم که در استان اردبیل به بهترین شکل یادواره شهدای مدافع حرم را برگزار کردیم و قطعا در سال‌های آینده برگزاری این برنامه‌های معنوی در دستور کار ما است.

مدیرعامل شرکت مکان شهر (پل معلق)   به پخت بزرگترین فطیر جهان در مشگین‌شهر و پل معلق اشاره کرد و گفت: در این کار نانوانان و کارگران متعدد مشغول  کار بودند تا شاهد پخت بزگرتین فطیر جهان در طولانی‌ترین پل معلق مشگین‌شهری باشیم که استقبال خوبی نیز از این جشنواره انجام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، عباسی‌نیا از برگزاری رویداد قوی‌ترین مردان ایران در پل معلق خبر داد و گفت: این برنامه که به همت شبکه سه سیما برای ایام نوروز آماده می‌شود قرار است در اسفند ماه در منطقه پل معلق فیلمبرداری و ضبط شود.